PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
76. Perły księznej Daisy
Autor Wiadomość
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-08-18, 08:27:04   

Hemik napisał/a:


A tak na serio to nie lubię w kontynuacjach wracania do postaci skruszonego Batury, jest to robione jakby na siłę. Na każdym kroku karcenie Jacka (jakby był jakimś półgłówkiem). Poza tym śmieszy mnie Ferrari pływające po wodzie jako honorarium (zabawne dlaczego taka firma miała by sponsorować takie cacko pseudo-gwieździe Nice). Ogólnie książka jak dla mnie była dość przewidywalna.


Mnie zawsze wkurzała postać Batury w każdym kolejnym tomie. Bez względu czy był skruszony czy nie to mnie denerwował. Na szczęście od około 30 - 40 tomów już go nie ma w tej serii :)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2014-08-18, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hemik 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 14 Lip 2014
Posty: 44
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-08-18, 13:12:13   

Michal_bn a wszystkie tomy już przeczytałeś??
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-08-18, 14:29:01   

Hemik napisał/a:
Michal_bn a wszystkie tomy już przeczytałeś??


Tak, z wyjątkiem tych które jeszcze nie wyszły :D
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Hemik 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 14 Lip 2014
Posty: 44
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-08-19, 14:20:02   

To ja jestem cienki bolek przy Tobie dopiero 77 tom :)
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-08-19, 15:22:16   

Hemik napisał/a:
To ja jestem cienki bolek przy Tobie dopiero 77 tom :)



Też czytam w chronologicznej kolejności :) ? Ja miałem kilka wielkich kryzysów podczas czytania. Pierwszy był przy Burnym, drugi przy Mrozie, trzeci znowu przy Burnym a czwarty przy Mrozie. Tych mniejszych kryzysów nie liczę bo pojawiały się wielokrotnie, najczęściej przy Olszakowskim i Żelechu :D
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
heillos 
Czytał Samochodzika


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 65
Wysłany: 2014-08-19, 17:25:36   

Pomijam już Waszą twardość w czytaniu, bo to jasne, ale zwróciłem uwagę na aspekt finansowy. 100 tomów po bodajże 30zł daje 3000zł. Niezły majątek utopiony...

No i gdzie to składować? Chyba żeby wyrzucać po przeczytaniu, jak gazetę.
Ostatnio zmieniony przez heillos 2014-08-19, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-08-19, 17:37:52   

heillos napisał/a:
Pomijam już Waszą twardość w czytaniu, bo to jasne, ale zwróciłem uwagę na aspekt finansowy. 100 tomów po bodajże 30zł daje 3000zł. Niezły majątek utopiony...

No i gdzie to składować? Chyba żeby wyrzucać po przeczytaniu, jak gazetę.



Zarabia się krocie i mieszka się w pałacu to nie ma z tym najmniejszych problemów :D :D :D

A tak serio, to zgromadzenie całej kolekcji wcale nie było dla mnie takie drogie. Zdecydowanie największą ilość tomów zakupiłem jakieś 2 lata temu na merlin.pl i z tego co pamiętam płaciłem około 7 zł za tom. Wcześniej czytałem kontynuacje z ebooków. Oczywiście nowe tomy to już jest wydatek 30 zł za sztukę ale jest to dość dobrze rozłożone w czasie więc nie odczuwa się tego jakoś boleśnie :p

Ze składowaniem jest problem bo już jakiś czas temu skończyło mi się miejsce na półce, ale myślę intensywnie nad nowym meblem :027:
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Hemik 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 14 Lip 2014
Posty: 44
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-08-26, 14:03:40   

Ja z kontynuacji to posiadam tylko kilka tomów większość czytam na ebooku i jakoś nie narzekam. Gdybyśmy z żoną wszystko kupowali w postaci książkowej już dawno strop pod naszą biblioteczką by się zawalił a tak to tylko 2 regały zawalone:D
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2015-01-15, 19:29:00   

Szara Sowa napisał/a:
Perły to zdecydowania najlepszy samochodzik Igi Karst.

Skoro tak to chyba będę się bał sięgnąć po inne :p Książka ogólnie niezbyt przypadła mi do gustu, o ile pomysł z usunięciem Dańca, a zrobieniem z Zosi narratorki jakoś przełknąłem, o tyle cała ta otoczka z owym piosenkarstwem mnie odrzucała :/ Czarę goryczy przelało pływające ferrari, po co to? :D
 
 
 
Moore 
Stały bywalec forum



Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 303
Skąd: z kątowni
Wysłany: 2015-10-14, 14:15:01   

Chyba niepotrzebnie najpierw przeczytałem "Złe psy. W imię zasad" Patryka Vegi, które były jak ślizg po zjeżdżalni w parku wodnym - szybkim, gładkim i przyjemnym. Nawiasem polecam, książkę nie zjeżdżalnię :)

Potem trafiłem na Perły i w bezpośredniej konfrontacji te drugie przypominały raczej zjazd gołym tyłkiem po nieheblowanej desce z finałem w wannie spirytusu.

W pierwszych rundach mojego pojedynku z Igą Karst seria ciosów w postaci celebrytki Zochy oraz ferrari scaglietti poważnie naruszyły mój błędnik.

Jednak to opisy damskich strojów, niedoskonałości ich figur i finałowe "delikatne sandałki z kryształami górskimi" ostatecznie posłały mnie na dechy. Sędzia doliczył do 10 i pojedynek zakończył się przed czasem moją sromotną porażką.

A do kitu z takim PSem.

Liczyłem na coś ciekawego, smakowitego a wyszło...



Idę na "Zamek w Chęcinach". Przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać po Tomaszu Olszakowskim.
_________________
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2016 i 2017 r.
Ostatnio zmieniony przez Moore 2015-10-14, 19:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-07-30, 12:04:50   

Niby coś nowego jakieś ukradzione zdjęcia, ale akcja jakaś taka ślamazarna a dosadniej pisząc - nudna :zzz: Nie denerwuje mnie, że narratorką jest niespodziewanie Zosia ( "o! to musi być ciekawie" - pomyślałem czytając pierwsze stronice) ale takie rzeczy :
1. Zosia gwiazda polskiej piosenki wręcz celebrytka :/ ,
2. Zosia pływająca Ferrari a la wehikuł,
3. Zosia opisująca każdorazowo swojego brata jako debila, który bawi się prawie nonstp gierkami w komórce :587: i pokazująca za każdym razem swoją wyższość nad nim - to jest już szowinizm
3. a do tego jeszcze opisuje bardzo szczegółowo ubrania wszystkich bohaterów ...

Plusy?
1. coś nowego
2 da się czytać
3 akcja sensowna, przemyślana
4 brak bijatyk
Żadnych innych konkretnych plusów nie widzę. Moja ocena 2+ /6

Moore napisał/a:
Chyba niepotrzebnie najpierw przeczytałem "Złe psy. W imię zasad" Patryka Vegi, które były jak ślizg po zjeżdżalni w parku wodnym - szybkim, gładkim i przyjemnym. Nawiasem polecam, książkę nie zjeżdżalnię :) Potem trafiłem na Perły i w bezpośredniej konfrontacji te drugie przypominały raczej zjazd gołym tyłkiem po nieheblowanej desce z finałem w wannie spirytusu.


jakby to był rum albo tequila to ja będę w to wjeżdżał :027:
_________________
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 11