PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zimowa Brugia
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-08, 22:35:08   Zimowa Brugia

W tym roku na Sylwestra zostaliśmy przez przyjaciół zaproszeni do miejsca wartego fotorelacji. Trochę mi się zeszło, bo ciągle były inne obowiązki, ale wreszcie miałam chwilę, żeby wybrać kilka zdjęć. A więc zapraszam. :)

Brugia to miasto pełne atrakcji.
Nad rynkiem góruje wieża Belfort , która odegrała istotną rolę w filmie „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”
(na dole Emes i nasi sympatyczni gospodarze – Ania + Igor)



W rogu sąsiedniego placu kryje się Bazylika Świętej Krwi, a w niej przywieziona z wyprawy krzyżowej relikwia



Nieco dalej Beginaż, coś w rodzaju świeckiego klasztoru, w którym mieszkały beginki (wdowy i kobiety niezamężne, nie składały ślubów, mogły wystąpić ze wspólnoty i zawrzeć związek małżeński).

Więcej tutaj: http://gazetka.be/index.p...2013&Itemid=152




A także jeden z najstarszych zachowanych budynków szpitalnych w Europie



A w nim m.in. dawna „karetka pogotowia” ;-)



I obrazy Memlinga (przypominam, że jego działo należało do łupów Fantomasa!)



Całe centrum miasta tworzy plątanina klimatycznych uliczek





Przy których znaleźć można wiekowe puby…
Tu wnętrze najstarszego w mieście - działa od 500 (!) lat



I nasza wesoła czeredka (niestety tylko w wersji z komórki)



Możnaby pokazywać setki różnych innych ciekawostek, jak np. ta dość masakryczna wystawa…



Ale dla mnie Brugia to przede wszystkim kanały, więc na koniec już bez komentarza kilkanaście fot kanałowych. :)

P.S. Gdybyś tu przypadkiem zajrzał, Templarze, jeszcze raz wielkie dzięki (!!!) za zaproszenie.
:564:

11.jpg
Plik ściągnięto 165 raz(y) 646,29 KB

12.jpg
Plik ściągnięto 145 raz(y) 424,78 KB

13.jpg
Plik ściągnięto 162 raz(y) 467,23 KB

14.jpg
Plik ściągnięto 126 raz(y) 459,01 KB

15.jpg
Plik ściągnięto 152 raz(y) 326,53 KB

16.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 423,28 KB

17.jpg
Plik ściągnięto 142 raz(y) 535,17 KB

18.jpg
Plik ściągnięto 124 raz(y) 590,35 KB

19.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 222,9 KB

20.jpg
Plik ściągnięto 136 raz(y) 593,28 KB

21.jpg
Plik ściągnięto 147 raz(y) 451,65 KB

22.jpg
Plik ściągnięto 167 raz(y) 741,05 KB

23.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 599,64 KB

_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2017-02-08, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emes
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 822
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-08, 22:56:59   

Przepiękne miejsce, ma się wrażenie podróży w czasie, można średniowieczne filmy kręcić...żadnych ruin, meneli i bazgrołów grafficiarzy...
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-02-09, 07:22:33   

Hola, hola, menel to też element średniowiecznego krajobrazu, ino wówczas nazywano ich dziadami proszalnymi. ;-)

Piękne miasto, jest na co popatrzeć. Pewnie Yvonne by lubiła wszak jej Bydgoszcz też jest tak skanalizowana.
_________________
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-02-09, 07:39:27   

Cieszę się, że “flamandzka Wenecja” tak wam się spodobała. Brugię warto również obejrzeć z pokładu łódki, to dostarcza dalszych ciekawych widoków na miasto, a kapitan ma sporo ciekawych informacji w zanadrzu.
Na Brugię, jak i zresztą na setki innych rzeczy do dziś dla mnie ważnych, zwrócił mi uwagę Stefan Zweig. (Dużo miało się pedagogów w życiu, ale z całą pewnością wiem, że on był najważniejszym…) Kochał Brugię i faworyzował ją w porównaniu np. z Wenecją (tu uczeń jednak jest innego zdania niż nauczyciel ;-) ). Głównym jednak powodem, dlaczego tak często odwiedzał Brugię i w ogóle Belgię był poeta Émile Verhaeren, którego Zweig adorował i którego wiersze przełożył na niemiecki.

Polecam również świetny film “In Bruges” (polski tytuł brzmi chyba “Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj:zdziw: ) z 2008 r. Świetna obsada (Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes i przeurocza Clémence Poésy

i naprawdę nietuzinkowa fabuła robią ten film, który oczywiście został nakręcony w tym mieście, wartym obejrzenia. :)



 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-09, 11:01:14   

John Dee napisał/a:
Cieszę się, że “flamandzka Wenecja” tak wam się spodobała. Brugię warto również obejrzeć z pokładu łódki, to dostarcza dalszych ciekawych widoków na miasto, a kapitan ma sporo ciekawych informacji w zanadrzu.

Miałam wielką ochotę, ale jak zobaczyłam kolejkę na przystani i tłum w łódce, to mi przeszła.

John Dee napisał/a:

In Bruges” (polski tytuł brzmi chyba “Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj:zdziw: )

Te tłumaczenia tytułów czasem są dość dziwaczne. Najbardziej nietrafiona jest moim zdaniem zamiana "High fidelity" w "Przeboje i podboje". Podejrzewam, że ten średnio finezyjny tytuł mógł odstraszyć część osób od całkiem fajnego filmu. ;-)

Szara Sowa napisał/a:

Czyli mamy tu aż troje forumowczów, a więc Templar zostaje niniejszym zlotowiczem! :)

Mocno to naciągane. Nie żałuję Templarowi kolorka, ale to nie był żaden zlot, bo znamy się nie z forum, aspotkanie miało charakter prywatny. :)

Zresztą zawsze mi się dość dziwny wydawał pomysł, żeby za "minizlot" uważać spotkanie 3 osób. To może było dobre na początku, jak się ludzie jedynie z rzadka odwirtualizowywali. Ale przy dzisiejszej aktywności forumowiczów w realu jest totalnym przeżytkiem.
_________________
Drużyna 5

 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2017-02-11, 06:55:01   

Aby nie odwracać uwagi od sympatycznego tematu Brugii, rozwijającą się dyskusję o interpretacji miana "zlotowicza" pozwoliłem sobie przenieść do działu [Główna kategoria forum] -> [Ogólne]:
http://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=3969

Pozdrawiam,
Kynokephalos
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 12