PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
92. Pałac Kultury i Nauki
Autor Wiadomość
Moore 
Stały bywalec forum



Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 303
Skąd: z kątowni
Wysłany: 2017-09-06, 12:54:49   

Skończone. Była to droga przez mękę. Głównie z winy błędów rzeczowych, od których było gęsto. Trudno skupić się na akcji kiedy natrętna mucha wciąż stara się wejść do ucha, nosa czy oka. Tak widzę "Pałac". Owadem były błędy.
Zabawię się w małą wyliczankę i podrzucę to co jeszcze pamiętam.

1. Ćwiczenia podczas których trenowano szturm na budynek. Na drzwi założono materiały wybuchowe w trzech miejscach. Skoro był to szturm z zewnątrz więc i z tej strony przyklejono plastik. Wybuch jednak nie wepchnął drzwi do środka zabudowań a wysłał je w plener, między drzewa. Wbrew fali uderzeniowej :okulary2:

2. Określanie dystrybutora na stacji benzynowej "saturatorem". Ten drugi służy do nasycania cieczy gazem. Dawniej można było się z tego napić gruźliczanki, a saturacja krwi tlenem jest bardzo ważna dla życia.

3. Kierowca Chryslera ubrany jak kowboj. Wolno mu, a co. Kapelusz, kamizelka to normalka. Ale do ciemnej śrubki - ostrogi? Do prowadzenia auta? Pan Jakub Czarny przesadził, ale nie tak bardzo jak w przypadku ...

4. ... Pawła śmigającego po podlaskich drogach 250 km/h tylko po to aby wyprzedzić kowboja z punktu poprzedniego. Nie, nie ścigał złodzieja, bandziora czy innego łotra, który coś poważnego zmalował. Kowboj ośmielił się popatrzeć w drwiący sposób na wehikuł. Tyle. Daniec natychmiastowo uzbrojony jak bomba w PEKiNie postanowił nawiązać do Wyspy złoczyńców i udowodnić potęgę mocy ... wehikułu. Dla sportu.

5. Może gdyby moc wehikułu zwielokrotnić wtedy za pomocą potężnej liny holowniczej dałoby się zmienić konstrukcję mostu Świętokrzyskiego, o którym czytamy, że ma pałąk. W Warszawie byłem dwa razy i się nie znam ale na zdjęciach nie widziałem by miał konstrukcje łukową. Pylon stoi jak ... byk. Ale pałąk?

Kwiatków jak w poradnikach dla ogrodników.
Sama treść mnie nie przekonuje. Kradzież, zajęcie PEKiNu, akcja odbicia. Słabe.
Ocena w skali jednopunktowej: 0
_________________
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2016 i 2017 r.
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2017-09-06, 17:47:34   

Ojtam ojtam, saturator czy dystrybutor, pałąk czy pylon... jeden pies. :diabelek: Kto by się nad takimi subtelnościami rozwodził. :zzz:

Ważne że Daniec pędził 250... :/
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Jan_Bigos
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 160
Wysłany: 2023-11-24, 18:32:23   

Dotrwałem do informacji o kradzieży obrazów, w tym "Bitwy pod Grunwaldem" z MN i odpadłem. Dlaczego tak skromnie, może od razu "Panoramę Racławicką" i ołtarz Wita Stwosza? Było, nie ma, jak w ruskim cyrku, nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał... :okulary2:
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11825
Skąd: Złocieniec

Wysłany: 2023-11-25, 09:34:15   

Czasami sobie czytam komentarze na temat kontynuacji i w ogóle mnie nie zachęcają do przeczytania. Chyba jedynie "Krzyż Lotaryński" był w miarę dobrze oceniony i mam go w zamiarach kupienia.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Tytus Atomicus 
Uwielbia Samochodzika


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 511
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-25, 12:51:28   

Nie czytałem i nie zamierzam tego czytać. Ale opisy sugerują, że inspiracją był chyba serial Ekstradycja 3. Czy jakiś komisarz Halski w tle się nie przewija?
_________________
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-26, 00:13:13   

Tytus Atomicus napisał/a:
Ale opisy sugerują, że inspiracją był chyba serial Ekstradycja 3


:564: :D :D :D

Pierwszy (chyba?) sezon cieszył się sporym powodzeniem wśród funkcjonariuszy. Bo komisarz Halski pił jak smok, co było niejakim rysem werystycznym...
_________________
Z 24
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2023-11-26, 02:09:54   

Pije... ale tylko przez pierwsze dwa odcinki! ;-)
Pierwsza i druga część to niejako dokumentacja tamtych czasów. Bezradność Policji nie była tam tak bardzo przesadzona.
"Trójka" to juz Hollywood Made in Poland, a wątek z wysadzeniem PKiN przez nacjonalistów twórcy scenariusza (m.in. Cezary Harasimowicz) zastosowali zanim to było modne :D

Ciekawy klimat, kameralno-kryminalny ma też produkt uboczny Ekstradycji, film "Reise in der Tod", gdzie komisarz Halski jedzie do Niemiec :)
_________________
Drużyna 2

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11825
Skąd: Złocieniec

Wysłany: 2023-11-26, 08:40:16   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
"Reise in der Tod",


O! A tego filmu nie znam. Taki spin off? :)

P.S. Znalazłem :) Polski tytuł to "Podróż do śmierci", to jest jedna z części niemieckiego serialu (cyklu) Tatort :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
Ostatnio zmieniony przez Chemas 2023-11-26, 08:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-26, 11:51:53   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Pierwsza i druga część to niejako dokumentacja tamtych czasów.


No, niby tak, aczkolwiek drażnił mnie ten facio z pióropuszem i jeden tekst, dla którego - jak mówili złośliwi - wyprodukowano cały serial.

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Bezradność Policji nie była tam tak bardzo przesadzona.


Nie była :D . Dodałbym tylko, że zaprogramowana bezradność ;-) . I policjanci mówili o tym otwartym tekstem; z racji mojej pracy jeździłem wonczas po komendach, to się nasłuchało...
_________________
Z 24
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2023-11-27, 02:26:02   

Z24 napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
Pierwsza i druga część to niejako dokumentacja tamtych czasów.


No, niby tak, aczkolwiek drażnił mnie ten facio z pióropuszem i jeden tekst, dla którego - jak mówili złośliwi - wyprodukowano cały serial.

Mozart (Mocart)?
Jaki to tekst? Czyżby "Kolegów mam już na Powązkach"? Czy ten, gdzie jedyny raz w serialu pada niecenzuralne słowo? ;-)

Z24 napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
Bezradność Policji nie była tam tak bardzo przesadzona.


Nie była :D . Dodałbym tylko, że zaprogramowana bezradność ;-) . I policjanci mówili o tym otwartym tekstem; z racji mojej pracy jeździłem wonczas po komendach, to się nasłuchało...

Ciekawe, bardzo ciekawe...
_________________
Drużyna 2

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-27, 12:20:41   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Z24 napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
Pierwsza i druga część to niejako dokumentacja tamtych czasów.


No, niby tak, aczkolwiek drażnił mnie ten facio z pióropuszem i jeden tekst, dla którego - jak mówili złośliwi - wyprodukowano cały serial.

Mozart (Mocart)?
Jaki to tekst? Czyżby "Kolegów mam już na Powązkach"? Czy ten, gdzie jedyny raz w serialu pada niecenzuralne słowo? ;-)


:D Nie. Chodzi o to, że Kolberger oświadcza, że Sowieci pozostawili tu całą masę "śpiochów"... Chyba, że to z innego serialu.
_________________
Z 24
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-27, 15:53:56   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Z24 napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
Bezradność Policji nie była tam tak bardzo przesadzona.


Nie była :D . Dodałbym tylko, że zaprogramowana bezradność ;-) . I policjanci mówili o tym otwartym tekstem; z racji mojej pracy jeździłem wonczas po komendach, to się nasłuchało...

Ciekawe, bardzo ciekawe...


Kiedy "wybuchła wolność", to jednym z pierwszych posunięć było zniesienie instytucji dzielnicowych - policja stała się ślepa i głucha. Potem rozpędzono wydziały przestępstw gospodarczych, choć roboty dla nich było więcej niż kiedykolwiek. Zresztą niejeden raz te wydziały rozwiązywano. Nie mówię już o sprawach kadrowych...
_________________
Z 24
 
 
Jan_Bigos
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 160
Wysłany: 2023-11-28, 16:03:49   

No dobra, przebrnąłem mimo wszystko, choć łatwo nie było i ze 2-3 rozdziały (głównie ze szkolenia w GROM) pominąłem.
Myślę, że poziom tego dzieła najlepiej ilustruje scena, gdy żołnierz na dźwięk strzału uchyla się przed nadlatującym pociskiem karabinowym wystrzelonym z odległości jakichś kilkunastu metrów. :zdziw:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 11