PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam!
Autor Wiadomość
Odkrywca 
Twórca
Autor książek historycznych


Wiek: 47
Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 38
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-09-26, 21:50:51   

Cześć! Mogę Cię zapewnić, że treść książek nie ucierpiała a świadczy o tym ogromna zainteresowanie czytelników, bo książki schodzą jak świeże bułeczki... Dwie książki mają po 260 stron, a trzecia - 200 stron. Pozdrawiam
_________________
„Historia, archeologia i kryminalistyka doskonale się czują we własnym towarzystwie. Nic dziwnego, operują przecież zbliżonymi, nieraz identycznymi metodami odkrywania tego, co utajone” (Paweł Jasienica)
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2017-09-26, 21:56:54   

No to gratuluję zarówno tempa w pracy, jak i sukcesu! :)
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-09-27, 08:49:28   

Twoje książki są takie typowo historczno-dokumentalne, czy też jest tam jakaś fabuła? :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Odkrywca 
Twórca
Autor książek historycznych


Wiek: 47
Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 38
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-09-27, 21:22:30   

Witam! Moje książki powstały na bazie moich wieloletnich śledztw dziennikarskich i poszukiwań w różnego rodzaju archiwach, spotkań z ludźmi urodzonymi w latach 20. i 30. XX wieku (zjechałem pół Polski, by się z nimi spotykać - łącznie było to 70 osób - najstarsza ma 105 lat i do dzisiaj mieszka w Chojnicach), pozyskiwań fotografii z okresu międzywojennego, które ludzie mają pochowane w szufladach lub na strychach, itp. Są to historie, których nikt wcześniej nie opisywał. Można więc uznać, że mają charakter historyczno-dokumentalny. Ale starałem się je tak napisać, by miały swego rodzaju fabułę. Moje książki to nie są tylko suche daty, czy fakty. To są opowieści o życiu i działalności bohaterów moich książek. To tak w skrócie. Pozdrawiam
_________________
„Historia, archeologia i kryminalistyka doskonale się czują we własnym towarzystwie. Nic dziwnego, operują przecież zbliżonymi, nieraz identycznymi metodami odkrywania tego, co utajone” (Paweł Jasienica)
 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2017-09-28, 06:42:07   

A to mnie zaciekawiłeś.
_________________
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-09-28, 06:59:48   

Mnie również. Poproszę o abstrakt którejkolwiek z nich. :)
_________________
 
 
Odkrywca 
Twórca
Autor książek historycznych


Wiek: 47
Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 38
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-09-28, 11:53:39   

Witam! Abstraktu książek nie podam - polecam przeczytać te pozycje. Dla zachęty podaję opisy, które znalazły się na okładkach tych książek:

O „Skarbie Dziedzica”:
Wiosną 1807 roku wojska napoleońskie ukrywają na pograniczu Wielkopolski i Pałuk łupy wojenne o ogromnej wartości! Ponad 100 lat później dziedzic Popowa Ignacewa dokonuje niezwykłego odkrycia... Wybuch II wojny światowej sprawia, że skarby znikają... W 2012 roku Karol Soberski trafia na pewien ślad... „Skarb Dziedzica” - pierwsza książka w powiecie gnieźnieńskim opowiadająca historię odnalezienia (i ponownego ukrycia) niezwykłych skarbów! Książka odsłaniająca kulisy życia człowieka wielkiego formatu Franciszka Saskowskiego, człowieka dzisiaj zupełnie zapomnianego! Książka w której sekrety przeplatają się z wydarzeniami II wojny światowej, skarby z ludzkimi dramatami, zbrodnie z dziełami sztuki, sensacje ze „strażnikami skarbów”... A w tle tego wszystkiego kościół i pałac w Popowie Ignacewie...

O „Zapomnianej zbrodni”:
1 września 1939 roku Adolf Hitler napadł na Polskę i rozpoczęła się II wojna światowa. Był to też początek zagłady, na ziemiach polskich, fizycznie i umysłowo upośledzonych pacjentów szpitali psychiatrycznych. Eksterminacja dotknęła również chorych Zakładu Psychiatrycznego „Dziekanka”... „Zapomniana zbrodnia” to pierwsza na rynku wydawniczym książka opisująca największą w okresie II wojny światowej zbrodnię popełnioną przez Niemców w Gnieźnie. Zbrodnię, która dzisiaj jest praktycznie zapomniana... Zbrodnię która pochłonęła oficjalnie blisko 4 tysiące osób. Nieoficjalnie zamordowanych pacjentów „Dziekanki” może być dwu- lub trzykrotnie więcej... Pozycja ta zawiera dokumentację ponad 12-letniego śledztwa dziennikarskiego prowadzonego przez Karola Soberskiego, której efektem było odkrycie „dołów śmierci” – jedynego znanego obecnie miejsca w powiecie gnieźnieńskim, w którym Niemcy pogrzebali pacjentów „Dziekanki”... Eksterminacja psychicznie i nieuleczalnie chorych określona kryptonimem „T4” stanowiła preludium zbrodni nie mającej precedensu w historii ludzkości, o której dziś mówimy Holocaust. I ta Zagłada miała swój początek również w niemieckim Gnesen, gdzie naziści prowadzili doświadczenia z użyciem gazowych technik zabijania...

O „Tajemniczym Pałacu Zakrzewo”:
Pałac w Zakrzewie koło Gniezna to jedna z najpiękniejszych rezydencji w Polsce, do dzisiaj skrywająca wiele tajemnic i skarbów. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” to pierwsza na rynku wydawniczym książka opisująca losy pałacu od jego wybudowania w 1872 r., do czasów współczesnych. Jest to fascynująca historia m.in. o ukrytych skarbach, skradzionych dziełach sztuki, czy tajemniczych wydarzeniach, które rozgrywały się w pałacu w czasie II wojny światowej. Nie zabraknie też pałacowych zagadek i legend. Jest to opowieść o ludziach wielkiego formatu, dzisiaj zupełnie zapomnianych, którymi byli Albin Węsierski i Wojciech Chełmicki. Pałac w Zakrzewie budzi podziw nie tylko ze względu na architekturę, lecz także pełne sekretów dzieje...
I właśnie premiera tej książki odbędzie się w niedzielę, 8 października o godz. 14.00 w pałacu w Zakrzewie koło Gniezna! Zapraszam!

Wiosną 2018 r. ukaże się moja kolejna książka pt. „Złoto Dziedzica” (w poszukiwaniu materiałów do tej książki m.in. w sierpniu byłem na Dolnym Śląsku i na Pojezierzu Drawskim, gdzie zebrałem sporo informacji i przedwojennych fotografii - tam bowiem życiowe drogi zawiodły moich bohaterów) w której przedstawię dalsze losy bohaterów „Skarbu Dziedzica”.
Pozdrawiam :)
_________________
„Historia, archeologia i kryminalistyka doskonale się czują we własnym towarzystwie. Nic dziwnego, operują przecież zbliżonymi, nieraz identycznymi metodami odkrywania tego, co utajone” (Paweł Jasienica)
Ostatnio zmieniony przez Odkrywca 2017-09-28, 11:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-28, 22:27:10   

Gratulacje, Odkrywco!
:564:

Opisy brzmią ciekawie. Szczególnie pierwszy i ostatni, bo wolę skarby od zbrodni.
No i fajna sprawa takie śledztwo w terenie. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-09-29, 07:42:54   

Szkoda że choć jedna z nich nie jest przygodówką, wtedy nadałaby się na Samochodzikową Książkę Roku!
http://pansamochodzik.net...p=317541#317541

Może więc pomyślisz także o czyms takim? :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Odkrywca 
Twórca
Autor książek historycznych


Wiek: 47
Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 38
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-09-29, 09:30:34   

Witaj Berto! Witaj Szara Sowo!
Osobiście też wolę skarby i tajemnice, niż zbrodnie, ale obiecałem rodzinom pomordowanych pacjentów, że napiszę tę książkę, by wyciągnąć z zapomnienia tę niemiecką zbrodnię, jak i tych pomordowanych ludzi. Ponadto od tej historii w 2004 roku zaczęła się moje przygoda związana z poszukiwaniami skarbów, tropieniem tajemnic i rozwiązywaniem zagadek przeszłości.
A śledztwa w terenie, szczególnie spotkania z tymi wiekowymi ludźmi, to fantastyczna sprawa... Taka kilkugodzinna rozmowa z kimś, kto ma ponad 90 lat, przenosi w inne czasy... Pozdrawiam! :)

Odpowiadając z kolei na sugestię Szarej Sowy to nie ukrywam, że mam w planach książkę przygodową z historią, skarbami i tajemnicami w tle (mam nawet już pomysł), w duchu Pana Samochodzika, ale najpierw chcę napisać to co planuję na 2018 rok. Po drugie zaś, do takiej przygodowej książki muszę dojrzeć :) To zupełnie coś innego niż książka historyczno-dokumentalna. Zapewne jednak taką przygodową napiszę. Pozdrawiam!
_________________
„Historia, archeologia i kryminalistyka doskonale się czują we własnym towarzystwie. Nic dziwnego, operują przecież zbliżonymi, nieraz identycznymi metodami odkrywania tego, co utajone” (Paweł Jasienica)
Ostatnio zmieniony przez Odkrywca 2017-09-29, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Odkrywca 
Twórca
Autor książek historycznych


Wiek: 47
Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 38
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-12-21, 13:41:05   

Witam wszystkich serdecznie!
Po trzech miesiącach mojej tutaj nieobecności - pracuję nad dwoma książkami - chciałem Was poinformować, że zgodnie z sugestią Szarej Sowy, na koniec 2018 r. lub na wiosnę 2019 r. planuję wydać książkę przygodową, w duchu Pana Samochodzika, której akcja będzie się rozgrywać na pograniczu Wielkopolski i Pałuk. I może kiedyś będzie mogła ta pozycja powalczyć o Samochodzikową Książkę Roku :)

A z okazji Bożego Narodzenia, wszystkim uczestnikom forum, życzę spokojnych, radosnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia, które sprawi, że wszystkie podjęte w Nowym Roku działania zakończą się sukcesem! Wesołych Świąt!
_________________
„Historia, archeologia i kryminalistyka doskonale się czują we własnym towarzystwie. Nic dziwnego, operują przecież zbliżonymi, nieraz identycznymi metodami odkrywania tego, co utajone” (Paweł Jasienica)
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-12-21, 14:32:24   

Odkrywca napisał/a:
chciałem Was poinformować, że zgodnie z sugestią Szarej Sowy, na koniec 2018 r. lub na wiosnę 2019 r. planuję wydać książkę przygodową, w duchu Pana Samochodzika, której akcja będzie się rozgrywać na pograniczu Wielkopolski i Pałuk. I może kiedyś będzie mogła ta pozycja powalczyć o Samochodzikową Książkę Roku :)


A to super, bo takich książek na rynku jest mało...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Odkrywca 
Twórca
Autor książek historycznych


Wiek: 47
Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 38
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-12-21, 14:34:41   

Niestety, bardzo mało... Kiedyś więcej takich pozycji powstawało... Trzeba mieć nadzieję, że w przyszłości to się zmieni...
_________________
„Historia, archeologia i kryminalistyka doskonale się czują we własnym towarzystwie. Nic dziwnego, operują przecież zbliżonymi, nieraz identycznymi metodami odkrywania tego, co utajone” (Paweł Jasienica)
 
 
Robinoux 
Twórca
Autor książek dokumentalnych oraz poezji



Pomógł: 8 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 5001
Skąd: inąd
Wysłany: 2017-12-21, 21:31:33   

Odkrywca napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie!
Po trzech miesiącach mojej tutaj nieobecności - pracuję nad dwoma książkami - chciałem Was poinformować, że zgodnie z sugestią Szarej Sowy, na koniec 2018 r. lub na wiosnę 2019 r. planuję wydać książkę przygodową, w duchu Pana Samochodzika, której akcja będzie się rozgrywać na pograniczu Wielkopolski i Pałuk. I może kiedyś będzie mogła ta pozycja powalczyć o Samochodzikową Książkę Roku :)

A z okazji Bożego Narodzenia, wszystkim uczestnikom forum, życzę spokojnych, radosnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia, które sprawi, że wszystkie podjęte w Nowym Roku działania zakończą się sukcesem! Wesołych Świąt!


Powodzenia Karolu :564: i również życzę Wesołych Świąt :564: :564: :564: Jako, że rodzina mojego taty pochodzi spod Gniezna z tym większą przyjemnością sięgnę po twoje książki.
_________________


"Agencja Detektywistyczna. Tanio i dyskretnie. Paryż Bulwar Clochardów 10"
Ostatnio zmieniony przez Robinoux 2017-12-21, 21:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Odkrywca 
Twórca
Autor książek historycznych


Wiek: 47
Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 38
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-12-21, 23:00:51   

Polecam! Myślę, że zaintrygują Cię historie opisane w tych trzech książkach. :) Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
_________________
„Historia, archeologia i kryminalistyka doskonale się czują we własnym towarzystwie. Nic dziwnego, operują przecież zbliżonymi, nieraz identycznymi metodami odkrywania tego, co utajone” (Paweł Jasienica)
Ostatnio zmieniony przez Odkrywca 2017-12-21, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 15