PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
W której części kibicowałeś/aś Waldemarowi Baturze?

W której części kibicowałeś/aś Waldemarowi Baturze?
"Niesamowity dwór"
4%
 4%  [ 1 ]
"Zagadki Fromborka"
4%
 4%  [ 1 ]
"Złota rękawica
14%
 14%  [ 3 ]
We wszystkich gdzie się pojawiał
4%
 4%  [ 1 ]
W żadnej
71%
 71%  [ 15 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
WaldemarBatura 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 48
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-09-15, 13:14:07   W której części kibicowałeś/aś Waldemarowi Baturze?

Waldemar Batura to moja ulubiona postać.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-09-15, 13:26:54   

Ciekawa ankieta! Czy ktoś poza Tobą mu gdzieś kibicował!? :D
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2018-09-15, 13:34:06   

Chyba najprędzej można by kibicować Baturze w "Niewidzialnych", gdzie na pewien czas staje się niepewnym sojusznikiem Samochodzika w walce z "obcymi na naszym podwórku". A tej opcji nie widzę w ankiecie.

A może właśnie dlatego jej tam nie ma? Że chodzi o te tomy, w których Batura jest ewidentnym czarnym charakterem?

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-09-15, 13:39:01   

W "Niewidzialnych" faktycznie można kibicować Baturze, ale tak z umiarem - przecież robił to wyłącznie dla własnej korzyści. :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2018-09-15, 13:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Robson03 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 29 Gru 2016
Posty: 1120
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-09-15, 21:15:42   

Nigdy mu nie kibicowałem :D
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-15, 22:21:07   

Mi było go trochę szkoda w Złotej Rękawicy. Bo miałam wrażenie, że akurat tam dostanie się do trumny z rękawicą bardziej związane było dla niego z wyzwaniem niż wielkim zyskiem. A przy okazji stracił niezłą robotę w filmie.
_________________
Drużyna 5

 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2018-09-16, 07:02:55   

Myślę, że w "Zagadkach Fromborka" Batura najbardziej zbliżył się do wizerunku przestępcy-dżentelmena, walczącego przebiegłością i wysiłkiem umysłu. W tym tomie chyba najwięcej mieliśmy z jego strony mistyfikacji, przebieranek i podmian, gambitów, wybiegów, jakkolwiek to nazwać. Nie używał natomiast przemocy i nie zadawał się z podejrzanym towarzystwem gangsterów i goryli. Zamiast tego sprowadził bardziej subtelnego i ciekawszego gościa, Cagliostra, którego filozofia "wszystko jest iluzją" przypomina nam się w różnych momentach frombirskich przygód.

Batura wykazał powściągliwość tak, że przyrównano go do sprytnego (i budzącego jakąś sympatię) złodzieja z zagadki, który poprzestając na małym zatarł za sobą ślady. Nawet dyrektor Marczak w pewnym sensie go bronił, w scenie "sto czterdzieści siedem - sto pięćdziesiąt".

I zawsze z przyjemnością myślę o fortelu jaki zastosował Batura, żeby wyrwać pana Dąbrowskiego z doskonale - zdawałoby się - strzeżonego domu. Znów samym sprytem i bez przemocy.

W dodatku charakter skarbu i okoliczności jego ukrycia były takie, że z moralnego punktu widzenia Batura niekoniecznie działał we Fromborku jako rabuś i złodziej. Można go nazwać poszukiwaczem. Oczywiście ta sprawa jest dyskusyjna.

Ale na pytanie zadane w ankiecie muszę odpowiedzieć, że w żadnej części cyklu nie kibicowałem Baturze.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
Aldona



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 5208
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2018-09-16, 11:02:52   

W żadnej.
A Ty tak poważnie uwielbiasz Waldemara? Chcesz to może nam przybliżyć?
Oczywiście rozumiem, że WB jest bardzo potrzebą postacią w serii, no bo jak inaczej PS wyglądałaby bez kontrastu ze "złem"? Jak ciepłe kluchy tylko.... Ale żeby kibicować od razu?
_________________
 
 
WaldemarBatura 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 48
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-09-16, 19:16:32   

Kynokephalos napisał/a:
Chyba najprędzej można by kibicować Baturze w "Niewidzialnych", gdzie na pewien czas staje się niepewnym sojusznikiem Samochodzika w walce z "obcymi na naszym podwórku". A tej opcji nie widzę w ankiecie.

Szczerze mówiąc, dość dawno czytałem "Niewidzialnych", więc niewiele z nich pamiętam :oops: . Stąd pomyłka.
Aldona napisał/a:
W żadnej.
A Ty tak poważnie uwielbiasz Waldemara? Chcesz to może nam przybliżyć?
Oczywiście rozumiem, że WB jest bardzo potrzebą postacią w serii, no bo jak inaczej PS wyglądałaby bez kontrastu ze "złem"? Jak ciepłe kluchy tylko.... Ale żeby kibicować od razu

No cóż, zawsze imponował mi WB. Był to prawdziwy przestępca-dżentelmen. Jego intrygi (w szczególności w "Zagadkach Fromborka") były doprawdy doskonałe. Oczywiście, bywał podły (np. w "Niesamowitym dworze"), no ale cóż... Cechuje go nieprzeciętna inteligencja, spryt i stosunkowa łagodność. Był zdecydowanie lepszym bohaterem niż np. jego syn. Jerzy zazwyczaj po prostu nasyłał jakichś bandytów na Pawła lub Tomasza i tyle. A Waldemar? W takim "Niesamowitym dworze" miał Tomasza jak na widelcu i mógł go po prostu zabić. Ale tego nie zrobił. Warto zauważyć, że po akcji "Niesamowitego dworu" został ukarany tylko za... wyrwanie paru desek w dworze. Trzeba mieć naprawdę dużo oleju w głowie, żeby móc z tylu rzeczy się wykaraskać. Poza tym, np. w "Zagadkach Fromborka" Tomasz pokonał WB na tzw. farcie. Jego dżentelmeństwo można podsumować postawą w "Testamencie rycerza Jędrzeja". Zaiste, wykazał się w niej prawdziwym bohaterstwem. Gdyby tego było mało, sam mówił że nie sprzedałby dóbr polskiej kultury za granicę. Podsumowując, myślę że mój zachwyt nad WB jest uzasadniony i nie gorzej się udał Nienackiemu niż Tomasz NN.
Pozdrawiam
WaldemarBatura[/quote]
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-16, 10:27:26   

A czemu brakuje w ankiecie Niewidzialnych? :galy:
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-16, 10:39:25   

WaldemarBatura napisał/a:
Kynokephalos napisał/a:
Chyba najprędzej można by kibicować Baturze w "Niewidzialnych", gdzie na pewien czas staje się niepewnym sojusznikiem Samochodzika w walce z "obcymi na naszym podwórku". A tej opcji nie widzę w ankiecie.

Szczerze mówiąc, dość dawno czytałem "Niewidzialnych", więc niewiele z nich pamiętam :oops: . Stąd pomyłka.


Waldemarze, możesz jeszcze opcję Niewidzialnych dopisać do ankiety!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,55 sekundy. Zapytań do SQL: 13