PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2014-12-30, 16:28
Mariusz Jaksa Czoba
Autor Wiadomość
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2016-03-03, 23:14:19   

Mariusz, czy zaobserwowałeś już u siebie proces odzyskiwania "wiary w siłę słowa" i co za tym idzie piszesz coś nowego? :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

  
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-03-30, 11:13:18   

Przyszedł mi do głowy pomysł nieco zwariowany, ale...

Zacznę od tego, że przeczytałem wywiad z Autorem opublikowany w tym wątku. Smutne, że wydawnictwa nie chcą wydawać takich książek. Tyle że to, że wydawnictwa nie chcą wydawać, nie jest równoznaczne z tym, że ludzie nie chcą czytać. Po prostu wydawnictwa idą tam, gdzie szansa na największy zysk.

Stąd mnie taka myśl naszła pod adresem Autora - a może olać wydawców i spróbować zebrać fundusze na którejś z platform crowdfundingowych? Myślę, że jakby dotrzeć do czytelników "Dunajczysk", to sporo z nich wsparło by ten projekt. W dobie facebooków i tym podobne rozpropagowanie takiej informacji nie byłoby chyba problemem (ja co prawda z twarzoksiążki nie korzystam, ale jestem pewnie ostatni na tej planecie).

Crowdfunding jest dosyć bezpieczny i dla ofiarodawców (jak się nie uda zebrać wymaganej kwoty, to pieniądze wracają) jak i dla zbierającego.

Taka luźna myśl.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Uroczysko 
Twórca
Mariusz Jaksa Czoba autor powieści samochodzikow.



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 50
Wysłany: 2016-11-03, 15:56:05   

Czołem łobuzy!

Słaby "orient" mam i dopiero teraz wypatrzyłem:

Protoavis napisał/a:
Mariusz, czy zaobserwowałeś już u siebie proces odzyskiwania "wiary w siłę słowa"
i co za tym idzie piszesz coś nowego? :)


irycki napisał/a:
Przyszedł mi do głowy pomysł nieco zwariowany, ale... [...]
- a może olać wydawców
i spróbować zebrać fundusze na którejś z platform crowdfundingowych?


@Irycki - Pomysł wcale nie jest zwariowany, pomysł jest dobry.

@Protoavis - procesu odzyskiwania wiary nie zaobserwowano ;-)

A Szara Sowa też pytał mnie w mailu o moje poczynania literackie i plany wydawnicze.

I powiem Wam, że czasem mnie nachodzi myśl, żeby znów zacząć pisać. Zwłaszcza jak takie chmury "śniegówy"
suną po horyzoncie, i do tego ta jesienno-zimowa szarówka, uciec do Starych Dunajczysk. Pobyć z ulubionymi
bohaterami w świecie, w którym wszystko zależy ode mnie. Ale to tylko takie krótkotrwałe tęsknoty...

Przy okazji mam do Was prośbę - pytanie: jaki jest Wasz ulubiony fragment Tajemnicy Starych Dunajczysk?

Na Fb-stronie TSD chcę dodać tzw. podgląd książki (maksymalnie 7 stron) i sam nie wiem, jaki fragment wybrać?

Uroczysko/ mjc
Ostatnio zmieniony przez Uroczysko 2016-11-03, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-11-03, 19:36:06   

Cytat:
Przy okazji mam do Was prośbę - pytanie: jaki jest Wasz ulubiony fragment Tajemnicy Starych Dunajczysk?

Na Fb-stronie TSD chcę dodać tzw. podgląd książki (maksymalnie 7 stron) i sam nie wiem, jaki fragment wybrać?


Oj, czytałem już tak dawno, że za bardzo szczegółów nie pamiętam... :oops:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2016-11-30, 10:56:30   

Chyba najlepiej nadaje się pierwsze spotkanie ze sztolnią. Choć mój ulubiony fragment to klimatyczne zakończenie :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2016-11-30, 11:05:10   

Ja też dawno nie czytałem, ale ujął mnie ten fragment, gdzie bohater widzi dym z komina, a potem po dotarciu na miejsce znajduje zimne, od lat nie rozpalane piece. Jest w tym taki "samochodzikowy" powiew Tajemnicy.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-11-30, 14:03:47   

irycki napisał/a:
Ja też dawno nie czytałem, ale ujął mnie ten fragment, gdzie bohater widzi dym z komina, a potem po dotarciu na miejsce znajduje zimne, od lat nie rozpalane piece. Jest w tym taki "samochodzikowy" powiew Tajemnicy.

Masz rację, to było bardzo sugestywne. Dało się wręcz namacalnie odczuć tajemnicę. W ogóle uważam TSD Czoby za jedną z najlepszych pozycji młodzieżowych i starszomłodzieżowych ostatnich lat. Żałuję, że nie jest ona kontynuowana.
_________________
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-22, 09:46:40   

Książeczka znaleziona i kupiona na Allegro - tak więc niebawem przeczytam. Wątek niemieckiej kolumny ciężarówek pamiętam z dzieciństwa. Dotyczył właśnie małej miejscowości na Dolnym Śląsku i nie był fikcją literacką... Ten właśnie wątek mnie zachęcił :)
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-01-22, 11:16:01   

Nie zawiedziesz się, kolego Mig. Przyjemnej lektury. :)
_________________
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-28, 13:09:08   

Lektura przeczytana. Postawię ją, obok pozycji Irskiego oraz "Złotego Kura", w kategorii moje ulubione. Naprawdę udana fabuła. Akcja nie toczy się w tak błyskawicznym tempie, jak np. u Miernickiego - co uważam za zaletę.. Również nieobce są mi pewne niemieckie aspekty. Z rodzinnego domu (poniemieckiego właśnie, we Wrocławiu) pamiętam wiele pamiątek po Niemcach. Książki, albumy z rodzinnymi fotografiami, wojenne fenigi odnalezione gdzieś w piwnicy pod likwidowaną ścianką drewnianą... Nie jest mi obcy również wątek niemieckiego transportu. Właśnie na Dolnym Śląsku, nieopodal Jeleniej Góry, leży mała miejscowość Przesieka. Ciągnie się wzdłuż drogi biegnącej ku górze. Kończy się Przesieka, a za nią i droga. I tam jeździłem z rodzicami w dzieciństwie w latach 80. Krążyła wśród mieszkańców opowieść o niemieckim transporcie pod koniec II wojny. Ciężarówki widziane były jadące ku górze drogą, ale ich nikt nie widział wracających na dół. Gdzie zatem się podziały, skoro droga kończyła się za Przesieką? Chodziliśmy, pamiętam, po lasach i gdzieniegdzie widoczne były leśne drogi donikąd... Książka przywróciła mi wspomnienia z tamtych lat. I tylko pozostaje kwestia wyboru końcowego głównego bohatera. Pojechał przed siebie, czy zawrócił...
Ostatnio zmieniony przez Mig 2018-01-28, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-28, 16:52:27   

Mig napisał/a:
"Złotego Kura"

Srebrnego! :027:

Mig napisał/a:
Naprawdę udana fabuła.

Mówiłam, że Dunajczyska dobrze się czytają.
:564:
_________________
Drużyna 5

 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-28, 16:56:54   

Przepraszam za błąd :) Zauważyłem, że im więcej stron, tym lepiej się czyta. Książki trzymają w napięciu, ale akcja nie toczy też się za szybko... Tak więc gratuluję Autorom udanych pozycji. Gdyby pojawiły się kolejne - kupuję w ciemno bez zastanowienia :)
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-29, 08:15:01   

Opinię o "Kurze" i "Dunajczyskach" napisałem w wątku "Emila", ale dzielę się nią również tutaj, aby Autor odczytał...
Po przeczytaniu "Srebrnego Kura" oraz "Dunajczysk" podzielę się pewną refleksją. Otóż w mojej opinii książki są po prostu świetne. Wielu z Was określa Twórcę Pana Samochodzika, Zbigniewa Nienackiego, mianem Mistrza. W czym tkwi Jego geniusz? Na pewno w wykreowaniu postaci Tomasza NN - niepowtarzalnego muzealnika, uwikłanego w przygody, związane z poszukiwaniem zaginionych skarbów i przy okazji wiecznego kawalera, który romansuje z pięknymi dziewczynami. Również w stworzeniu niepowtarzalnego wehikułu - amfibii z silnikiem Ferrari pod maską. Tak, tu tkwi geniusz Nienackiego. Jednak czy wspomniane na początku pozycje należy uznać za gorsze od "Wyspy Złoczyńców", czy "Księgi Strachów"? Moim zdaniem równie trzymają w napięciu, pozostają w pamięci i na pewno kiedyś warto będzie do nich powrócić. Tak więc gratuluję "Emilowi" ale i Mariuszowi stworzenia czegoś, co moim skromnym zdaniem dorównuje pierwowzorowi :)
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2018-03-06, 09:10:59   

Na Bonito też dostępna:

./redir/bonito.pl/k-90182145-tajemnica-starych-dunajczysk
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-03-06, 09:22:27   

Zrobiliśmy zainteresowanie i się okazało, że nie wszystko zostało zmielone! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-06, 12:51:17   

No właśnie się zastawiam skąd to powyciągali ;-) Bonito/Aros do mnie pisało kilka dni temu, że nie ma ksiażki i wysyłają mi pozostałe, a tu naraz się pojawia :027:
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-06, 12:52:49   

Szara Sowa napisał/a:
Zrobiliśmy zainteresowanie i się okazało, że nie wszystko zostało zmielone! :564:


Może wysyłają jak ikea, w postaci np puzzli ;)
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-06, 12:57:21   

Wowax napisał/a:
To kupuj czym prędzej :D
Ja już kupiłem drugi raz, bo poprzednio, jakieś dwa trzy tygodnie temu kupiłem przez allegro, zapłaciłem i po 2 dniach zamiast książki dostałem zwrot kasy i maila z przeprosinami - bo im Dunajczyska ,,wyszły,, :)


Ciekawe czy z ksiegarnikarakowskiej czy jakoś tak :okulary:
Ja już kupiłam na ebayu, którą podczas konkursu kolega z forum mi znalazł ;) Podobno nawet wysłana jest, ale poczta w Polsce niestety do najszybszych nie należy :(
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-24, 20:42:59   

Przeczytałam sobie cały wątek i ogólnie zgadzam się ze wszystkimi plusami i minusami ;-)

Największym minusem dla mnie był wątek z tajemniczą organizacją, ale jak rozumiem z wywiadu z autorem, ma to drugie dno... Szkoda tylko, że koledzy nie dopytali o to w wywiadzie (te kilka lat temu ;-))

Małe minusy- użycie przez pozytywnego bohatera (chyba taką miał być) gazu na przypadkowych ludziach. Widać przecież było po bohaterze, że nie jest to obojętna substancja...Nudna do bólu Inka, która, jak czytam, jest wyobrażeniem męskich ideałów :D :D :D

Plusy oczywiście przykrywają minusiki, bo książkę się po prostu dobrze czyta.
Obrazowe opisy pięknych miejsc, zdecydowanie wartych odwiedzenia, ciekawostki historyczne; podobał mi się opis poszukiwań przy użyciu wykrywacza metali, bo dla mnie to pierwsze zetkniecie z takim cudem ;-) . Z bohaterów faktycznie wyróżnia się ciekawie skonstruowana postać Frosta, ale główny bohater i Mati też zupełnie w porządku ;-) :D
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-15, 12:01:59   

Wowax napisał/a:

No i na koniec krótkiej opinii - jedno czego mi zabrakło, to ilustracje, a najlepiej jakiś plan, czy mapka okolicy, żeby łatwiej było lokalizować wzajemne położenie miejsc akcji :)


Ale na forum autor to zaniedbanie naprawił ;-)

_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 13