PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2015-12-30, 12:49
Stanisław Jędryka - reżyser Wyspy Złoczyńców - wywiad
Autor Wiadomość
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 14:37:56   

Berta von S. napisał/a:
Ćwirko-Godycki ma na nazwisko.


Być może, ale wszędzie tutaj - przynajmniej wszędzie gdzie czytałem - pisane było o nim jako o panu Godyckim.
_________________
Z 24
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-16, 21:52:46   

A ja muszę się przyznać, że nie tak dawno przypomniałem sobie "Do przerwy 0:1" i co nieco ten głos Paragona mi podpadł. Zacząłem podejrzewać że tak naprawdę jest to jakiś głos damski. I jak widać się to potwierdziło.
To chyba była taka, nie wiem moda czy zasada panująca w latach 60-tych czy nawet 70-tych. Przecież także Karen w Templariuszach nie mówi swoim głosem, tak samo jak Władysław Hańcza w "Samych swoich".
A czy wyobrażacie sobie dziś, żeby w filmie np. Bogusław Linda, Tomasz Kot czy Małgorzata Korzuchowska nie mówili swoim głosem?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-01-16, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-01-16, 22:07:46   

Szara Sowa napisał/a:
Przecież także Karen w Templariuszach nie mówi swoim głosem, tak samo jak Władysław Hańcza w "Samych swoich".


Dubbing Karen to mistrzostwo świata - jak mówi Stanisław Jędryka :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 22:46:29   

Z24 napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Ćwirko-Godycki ma na nazwisko.

Być może, ale wszędzie tutaj - przynajmniej wszędzie gdzie czytałem - pisane było o nim jako o panu Godyckim.

No to widać Ci umknęło. :) Tu masz np.
http://pansamochodzik.net...der=asc&start=6

Szara Sowa napisał/a:

To chyba była taka, nie wiem moda czy zasada panująca w latach 60-tych czy nawet 70-tych. Przecież także Karen w Templariuszach nie mówi swoim głosem, tak samo jak Władysław Hańcza w "Samych swoich".
A czy wyobrażacie sobie dziś, żeby w filmie np. Bogusław Linda, Tomasz Kot czy Małgorzata Korzuchowska nie mówili swoim głosem?

Ale dlaczego??? :zdziw:
Nie bardzo widzę sens zamiany jednego głosu na inny - że barwa nie taka?
_________________
Drużyna 5

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-01-16, 22:49:10   

Berta von S. napisał/a:

Nie bardzo widzę sens zamiany jednego głosu na inny - że barwa nie taka?


Czasem głos reżyserowi nie pasował, czasem aktor nie mógł dotrzeć na nagranie dialogów, czasem aktor zmarł...
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-01-16, 22:55:25   

Szara Sowa napisał/a:
Władysław Hańcza w "Samych swoich".


Władysław Hańcza miał kłopoty z akcentem. Dlatego głos podłożył Bolesław Płotnicki znany dziś większości telewidzów z seialu "Alternatywy 4."
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 22:57:46   

Protoavis napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

Nie bardzo widzę sens zamiany jednego głosu na inny - że barwa nie taka?

Czasem głos reżyserowi nie pasował, czasem aktor nie mógł dotrzeć na nagranie dialogów, czasem aktor zmarł...

No dobra, ale to przecież jakieś wyjątkowe sytuacje. A Szary pisze o "modzie" czy "zasadzie".
_________________
Drużyna 5

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-01-16, 23:04:19   

Wydaje mi się, że chodzi tu raczej o inną technikę realizacji filmów niż "zasadę." Nie czyniono przecież tego aż tak często. Byli "piękni" aktorzy, których głos nie pasował reżyserom, więc inny aktor go nagrywał. Zresztą pan Jędryka czynił to nie jeden raz, ale uzasadniał to właśnie jak wyżej. O czym przeczytamy w wywiadzie.
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 23:25:01   

Berta von S. napisał/a:
Z24 napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Ćwirko-Godycki ma na nazwisko.

Być może, ale wszędzie tutaj - przynajmniej wszędzie gdzie czytałem - pisane było o nim jako o panu Godyckim.

No to widać Ci umknęło. Tu masz np.
./redir/pansamochodzik.ok1...der=asc&start=6


Ostatnio zaglądałem tam dwa lata temu, no i wówczas nie wiedziałem kto to taki :D .

Mi się bardzo podobały te uwagi pana J. o tym, że panuje, czy panował idiotyczny przesąd, że filmy dla dzieciaków to coś gorszego. Ale chyba aktorzy tego nie podzielali, bo nie zauważyłem, żeby w tych filmach grali na odwal się. W tym kontekście bardzo sympatyczne było wspomnienie o nieodżałowanym Romanie Wilhelmim. W "Do przerwy 0:1" zagrał przecież epizod, role starszego brata Królewicza, a jest to perła. Tak samo rola docenta Grzegorza Otowicza - tego od Astrofanis rubensum ;-) - w moim numerze absolutnie 1 w tej kategorii - "Wakacjach z duchami".

Ciekawie się to czytało, bo przecież gros tych filmów, o których tu była mowa, były robione mniej więcej dla "mojego rzutu". Pamiętam pierwsze emisje wielu z nich.

"Koniec wakacji"... pamiętam, że mnie odstraszał swoim upiornie brzmiącym tytułem... Mój kolega Wiesio C. puścił plotkę, że jest tam mowa o gitowcach i to w dwóch miejscach. Wszyscy się więc rzucili do kina oczekując na Bóg wi co... No i jednym miejscu rzeczywiście chyba była mowa, ale jednak bez użycia słowa "gitowcy" :D
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2015-01-16, 23:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-01-16, 23:29:40   

Z24 napisał/a:
w moim numerze absolutnie 1 w tej kategorii - "Wakacjach z duchami".


Moim też. W każde wakacje na ten serial czekałem. :564:

Prawdę mówiąc bardziej go lubiłem od "Templariuszy."
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 23:39:08   

Protoavis napisał/a:
Z24 napisał/a:
w moim numerze absolutnie 1 w tej kategorii - "Wakacjach z duchami".


Moim też. W każde wakacje na ten serial czekałem. :564:

Prawdę mówiąc bardziej go lubiłem od "Templariuszy."


:564: :564: :564:

Ja też. I nawet na początku mej bytności na forum gdzieś o tym otwarcie napisałem w przypływie samobójczej odwagi :D .
_________________
Z 24
 
 
misia 
Fanatyk Samochodzika



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3232
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2015-01-17, 00:29:18   

Ale dzisiaj jak się ogląda "Wakacje z duchami" to jednak dla mnie trochę straciły, wolę już współcześnie oglądać "Samochodzika i templariuszy". Ale np. taki Tolek Banan przetrwał próbę czasu, przynajmniej dla mnie g;)
_________________



"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-17, 13:58:50   

Dla mnie numerem jeden jest "Podróż za jeden uśmiech!", nr 2 to "Szaleństwo Majki Skowron". :)
Czyli niezły rozrzut. Już pachnie z daleka ankietą!

Berta von S. napisał/a:
No dobra, ale to przecież jakieś wyjątkowe sytuacje. A Szary pisze o "modzie" czy "zasadzie".


Bo jak sobie przypominam w wielu starszych filmach takie sytuacje były. W nowszych sobie nie przypominam. Zaskoczy Was pewnie jeszcze informacja z kolejnych części wywiadów z p. Stanisławem, jaki to jeszcze podmiany głosów w jego filmach następowały!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Adi 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 24 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 7162
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2015-01-17, 14:13:45   

Hm...starałem sobie przypomnieć swoje pierwsze spotkanie z serialem "Wakacje z duchami" czy też "Do przerwy 0:1" i...nie pamiętam :) podejrzewam, że te seriale towarzyszyły mi od małego. Pamiętam za to radość kiedy się okazało, że na naszej półce znajduje się właśnie książka "Do przerwy 0:1". Książka, którą pochłaniałem...Podobnie zresztą było z "Wakacjami...". Ogólnie bardzo sympatycznie wspominam te seriale. Rodzice się śmiali, że w tamtym okresie moim ulubionym aktorem był właśnie Henryk Gołębiewski. Wtedy to naprawdę była frajda móc przeżywać przygodę razem z nimi :) Muszę przyznać, że Stanisław Jędryka miał naprawdę rękę do takich produkcji. Zdecydowanie do czołówki należą "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Do przerwy 0:1" czy też "Banda rudego pająka". Pamiętam za to, że dość późno trafiłem na "Stawiam na Tolka Banana". O ile książka mi się bardzo podobała, to sam serial już nie powodował u mnie pełnego zachwytu ( prócz Filipka "Muka!" :D ). W każdym razie zbieram te seriale na nośnikach cyfrowych i dość często do nich wracam :) To jest chyba wyznacznik sukcesu ;-) Nie wyróżnienia, nagrody tylko fenomen, że po tylu latach te produkcje cieszą się powodzeniem oraz wielką sympatia.
_________________


Co się z nami stanie? Świat zadecyduje...
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-01-17, 14:17:53   

Adi90 napisał/a:
Hm...starałem sobie przypomnieć swoje pierwsze spotkanie z serialem "Wakacje z duchami" czy też "Do przerwy 0:1" i...nie pamiętam :) podejrzewam, że te seriale towarzyszyły mi od małego. Pamiętam za to radość kiedy się okazało, że na naszej półce znajduje się właśnie książka "Do przerwy 0:1". Książka, którą pochłaniałem...Podobnie zresztą było z "Wakacjami...". Ogólnie bardzo sympatycznie wspominam te seriale. Rodzice się śmiali, że w tamtym okresie moim ulubionym aktorem był właśnie Henryk Gołębiewski. Wtedy to naprawdę była frajda móc przeżywać przygodę razem z nimi :) Muszę przyznać, że Stanisław Jędryka miał naprawdę rękę do takich produkcji. Zdecydowanie do czołówki należą "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Do przerwy 0:1" czy też "Banda rudego pająka". Pamiętam za to, że dość późno trafiłem na "Stawiam na Tolka Banana". O ile książka mi się bardzo podobała, to sam serial już nie powodował u mnie pełnego zachwytu ( prócz Filipka "Muka!" :D ). W każdym razie zbieram te seriale na nośnikach cyfrowych i dość często do nich wracam :) To jest chyba wyznacznik sukcesu ;-) Nie wyróżnienia, nagrody tylko fenomen, że po tylu latach te produkcje cieszą się powodzeniem oraz wielką sympatia.


Adi, czy Ty nie masz błędu w dacie urodzenia? :D
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Adi 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 24 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 7162
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2015-01-17, 14:24:09   

Protoavis napisał/a:
Adi, czy Ty nie masz błędu w dacie urodzenia? :D


Nie, dlaczego? :D
_________________


Co się z nami stanie? Świat zadecyduje...
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-01-17, 14:26:25   

Adi90 napisał/a:
Protoavis napisał/a:
Adi, czy Ty nie masz błędu w dacie urodzenia? :D


Nie, dlaczego? :D


Bo myślałem, że to moje pokolenie było schyłkowe, a tu proszę :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Adi 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 24 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 7162
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2015-01-17, 14:40:03   

Protoavis napisał/a:
Bo myślałem, że to moje pokolenie było schyłkowe, a tu proszę :)


Miałem doping w postaci starszego brata :p Tak więc Tytusy, Klossy, Dudusie, Poldki, Alf-y, Kaczory Donaldy to nic obcego dla mnie :) Oczywiście żeby nie było to też miło wspominam produkcje z lat mojej młodości. Zwłaszcza "Tajemnica Sagali" czy też "Spellbinder - Dwa Światy". Jednak cieszę się z tego, że miałem kontakt z tym wszystkim i wpłynęło to na moje przyszłe gusta, rozwój itd. :)
_________________


Co się z nami stanie? Świat zadecyduje...
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-17, 15:53:59   

Dla mnie zdecydowanie, jak już wspomniałem, "Wakacje z duchami", wtedy i teraz.
Oczywiście, z biegiem lat, że tak powiem, percepcja się zmienia. Teraz jako wap...młodzieniec nieco nadszarpnięty tzw. zębem, chętnie oglądam wszystkie filmy z czasów mojej jeszcze wcześniejszej młodości ;-) .
Ale wtedy tak nie było. Wspomniano tu film "Abel twój brat", który był dla mnie totalnie dołujący, zwłaszcza, że sam dobrze wiedziałem co to znaczy być outsiderem...
Tak samo nie przepadałem specjalnie za "Tolkiem Bananem", bo gitów i innych mających zadatki na bandziorów miałem na co dzień i było to mało romantyczne.
O "Końcu wakacji" była już mowa, że taki tytuł tylko wystraszyć może każdego ucznia... ;-)
Wczoraj wieczorem na kanwie tej dyskusji przypomniał mi się film o miłości mało(nasto)latków "Motyle" .. ze znakomitym Romanem Mosiorem. O tym szczególe przeczytałem w sieci, jak również inne informacje o filmie - nie pamiętałem z tego totalnie nic. Ale chyba musiałem go oglądać, bo ten film wszedł z wielkim hukiem i o nim również chodziły najdziksze plotki...
Oczywiście nie takie jak o legendarnej wśród szcze.. dzieci "Heldze". Nikomu z nas nie udało się przeniknąć do kina, a ci, którzy twierdzili, że go oglądali, łgali bezwstydnie... Myślę, że Even i ewentualnie Iwmali mogą ten film pamiętać. Film jak film, ale fama jaka go otaczała... ;-)
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2015-01-17, 16:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-17, 16:21:31   

Z24 napisał/a:
Wczoraj wieczorem na kanwie tej dyskusji przypomniał mi się film o miłości mało(nasto)latków "Motyle" .. ze znakomitym Romanem Mosiorem.


Wypada dodać że film ten reżyserował Janusz Nasfeter.

Masz rację Zecie, percepcja się zmienia. Dlatego od kilku tygodni sukcesywnie przypominam sobie filmy Stanisława Jędryki, bo teraz ogląda się je zupełnie na nowo. Ale to co tracą w jednych rejonach, to zyskują w innych. Tak że cały czas są interesujące!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-01-17, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,72 sekundy. Zapytań do SQL: 11