PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pogaduszki o różnych filmach
Autor Wiadomość
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-29, 11:51:12   

Niestety, nie sprawdzę czy dobry, bo mam uraz do polskich komedii i ich unikam :D ...ale zainteresowanie jest tu spore; szczegóły ad wyświetlania u nas:repertuar
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2018-09-29, 12:23:20   

Teresa van Hagen napisał/a:
Niestety, nie sprawdzę czy dobry, bo mam uraz do polskich komedii i ich unikam :D ...ale zainteresowanie jest tu spore; szczegóły ad wyświetlania u nas:repertuar
Właśnie widzę, że jednak nie będę musiał jechać aż do Holandii by go obejrzeć, u nas od jutra też będzie leciał. Lekker! :)
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-29, 12:50:37   

John Dee napisał/a:
Teresa van Hagen napisał/a:
Niestety, nie sprawdzę czy dobry, bo mam uraz do polskich komedii i ich unikam :D ...ale zainteresowanie jest tu spore; szczegóły ad wyświetlania u nas:repertuar
Właśnie widzę, że jednak nie będę musiał jechać aż do Holandii by go obejrzeć, u nas od jutra też będzie leciał. Lekker! :)

No proszę, nie wiedziałam, że polskie filmy szturmem wchodzą do zagranicznych kin. :zdziw: :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-29, 12:52:20   

Raczej idą za Polakami ;-) Nie sądzę, żeby dużo Holendrów się na to skusiło ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-09-30, 19:50:26   

KLER. Jestem z Gosią właśnie po projekcji tego filmu. Wrażenia? Osobiście uważam, że jest to najlepszy film Smarzowskiego z dotychczasowych. Nie będę go Wam streszczał żeby nie odbierać przyjemności oglądania i zaskoczenia. W zasadzie wszyscy domyślamy się co będzie tematem filmu. Problem pedofilii, alkoholizm wśród duchownych, nieformalne związki z kobietami. Tak to wszystko jest. Reżyser nie dotyka jednak wiary i chrześcijaństwa, a co za tym idzie - wierzących nie obraża. Zdziera jedynie z księży sutanny religijnej cepelii, by pokazać, iż to w końcu tacy sami ludzie, jak my, tylko w kościelnych "mundurach". Obsada aktorów też jest bezbłędna:

Jacek Braciak - jego ksiądz Lisowski to skrzyżowanie polityka z gangsterem, skoncentrowanego na karierze, a zrazem ucieczce od tego, co przytrafiło mu się i czego dokonał w Polsce, do Watykanu.

Arkadiusz Jakubik - gra zagubionego księdza Kukułę. W jego smutnych oczach kryje się rozpacz człowieka skrzywdzonego w dzieciństwie, który nie poradził sobie z dźwiganym ciężarem. To jego przemiana, a może raczej osobista porażka i poniesiona wobec niego klęska systemu, w którym się znalazł, jest klamrą filmu i Jakubik kapitalnie ją swoją energią i naturalnością spina.

Robert Więckiewicz - Jego postać to ksiądz Trybus, alkoholik, żyjący z kobietą, która zachodzi z nim w ciążę. Fakt ten istotnie wpłynie na dalszą zyciową postawę bohatera.

Janusz Gajos - jak zwykle klasa sama w sobie. Gra arcybiskupa Mordowicza. Władza, luksus, przywileje, rozpusta, faryzeuszostwo, hipokryzja - wszystkie te pokusy i występki są codziennością hierarchy, a Gajos z wyeksponowania ich uczynił aktorską perełkę.

Podsumowując - film ważny i na pewno godny polecenia.
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-09-30, 20:25:12   

My byliśmy wczoraj.
Zgadzam się z tym, co napisał Tomasz.
Film jest naprawdę dobry, a aktorstwo zasługuje na owacje. Jakubik kupił mnie totalnie.
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-01, 09:25:18   

A bardzo turpistyczny ten film? Bo po ostatnich filmach Smarzowskiego odniosłam wrażenie, że on się coraz bardziej zaczyna delektować przemocą i tym wszystkim, co odrażające. Te elementy były w jego filmach od początku, ale jakby w mniejszej dawce albo przeplatane humorem. Dlatego się zastanawiałam, czy iść w ogóle na Kler.

Jakubik w każdej roli, w której go widziałam, był świetny. :)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2018-10-01, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-08, 09:21:54   

Znalazłem fajną gratkę dla wszystkich fanów Franka Dolasa!

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-12, 09:08:07   

A na "Kamerdynerze" ktoś był?
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-10-12, 09:14:44   

Się wybieram. Aga była.
_________________
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-12, 09:17:25   

I jak? Podobał się jej?
Ja planuję wybrać się jutro.
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-10-12, 09:45:00   

Yvonne napisał/a:
I jak? Podobał się jej?

Mówiła że film ciężki, dosadny ale dobry. I że Gajos prima sort. Więcej nie opowiadała aby mi nie zepsuć.
_________________
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-20, 19:33:06   

Już 2 listopada wchodzi do kin biograficzny film o Freddiem Mercurym, pt. "Bohemian Rhapsody. Mnie udało się zdobyć bilety na pokaz przedpremierowy - 27 października. :527: Wrażenia wkrótce. ;-)
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Aga 
Uwielbia Samochodzika
Panna Nikt



Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2018
Posty: 530
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-10-21, 15:52:34   

A ja tak dla relaksu poszłam na "Serce nie sługa". :)
Przez pierwszą połowę myślałam, że ze śmiechu pęknę. Później to już nie bardzo, żałowałam że paczki chusteczek nie zabrałam. Ale generalnie wyszłam z seansu bardzo pozytywnie do świata i życia nastawiona. Dobry film, moim prywatnym zdaniem oczywiście. ;-)
 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-21, 20:16:30   

My dzisiaj byliśmy na "7 Uczuć" Koterskiego, czyli kolejna odłona przygód Adasia Miałczyńskiego. Adasia gra Micho Koterski i trzeba przyznać, że stanął na wysokości zadania. Tym razem tematem przewodnim są dzieciństwo i lata szkolne Adasia. Momentami płakałem ze śmiechu, dosłownie, bo role dzieci, kolegów i koleżanek Adasia odgrywają dorośli. Krótko mówiąc w szkolnych ławkach siedzą: Karolak, Chyra, Dorociński, Mastalerz, Figura, Muskała, Bogdańska, Ciunelis. Dialogi i gagi w ich wykonaniu przezabawne, chociaż nie jest to komedia tylko jak wszystkie filmy o Adasiu - komediodramat i film z przesłaniem. Śmiało mogę polecić.
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-22, 20:47:23   



W sobotę wieczorem TVP Kultura wyemitowała film pt. „Koneser”.
Już po przeczytaniu opisu nabrałam na niego ochoty.
Film jest wspaniały. Dawno żaden obraz tak mnie nie zachwycił. To zdecydowanie jeden z najpiękniejszych, najbardziej estetycznych filmów, jaki kiedykolwiek obejrzałam. Piękne ujęcia, cudowna muzyka Ennio Morricone, wspaniała kreacja Geoffrey Rusha jako głównego bohatera – perełka!
Czy ktoś zna ten film?
Dla mnie to było objawienie. Film opowiada historię pewnego zamożnego właściciela domu aukcyjnego, pasjonata dzieł sztuki, a przede wszystkim portretów kobiecych. Pewnego dnia dzwoni do niego kobieta z prośbą o wycenę wyposażenia domu po rodzicach …
Więcej nie napiszę, żeby nie zdradzić fabuły.
Dodam tylko, że film wciąga od początku, a z minuty na minutę zachwyca widza coraz bardziej. Dawno żadna scena nie zachwyciła mnie tak, jak ta podczas której bohater farbuje włosy. A takich scen-arcydzieł jest dużo dużo więcej.
Dodatkowym walorem filmu włoskiego reżysera Giuseppe Tornatore jest to, że przepełniony jest on tajemnicami i niedopowiedzeniami, co jest bardzo intrygujące. Widz dostaje od reżysera piękny prezent-niespodziankę. Ponadto zakończenie, a właściwie dwa alternatywne zakończenia, są niezwykłe.

Polecam bardzo!
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2018-10-22, 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-23, 08:02:32   

Widziałem ten film z rok temu na innym kanale tv i faktycznie jest bardzo ciekawy i inspirujacy i ... pouczajacy. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk

Wysłany: 2018-10-23, 13:16:00   

To prawda, że film wciąga. Bardzo dobrze przygotowana intryga. A wystarczyło, aby przynajmniej raz przy zamawianiu herbaty wszczął rozmowę z kobietą-karłem :)
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-24, 00:09:12   

Tomasz napisał/a:
Momentami płakałem ze śmiechu, dosłownie, bo role dzieci, kolegów i koleżanek Adasia odgrywają dorośli. Krótko mówiąc w szkolnych ławkach siedzą: Karolak, Chyra, Dorociński, Mastalerz, Figura, Muskała, Bogdańska, Ciunelis. Dialogi i gagi w ich wykonaniu przezabawne.

Ciekawy pomysł. Zachęciłeś mnie. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2018-10-24, 07:52:13   

Koneser




Łamiąc kardynalną niepisaną zasadę forową, według której ignorujemy polecone w tym temacie filmy, obejrzałem sobie wczoraj “Konesera”, zaciekawiony recenzją Yvonne. Chciałbym zaznaczyć, że Giuseppe Tornatore nigdy mnie specjalnie nie interesował, bo oba jego najbardziej znane dzieła “Cinema Paradiso” i “Człowiek legenda” wcześniej mnie zdecydowanie rozczarowały, no ale to było dawne temu, więc postanowiłem dać mu kolejną szansę.

Co mogę powiedzieć oprócz: łał. Co za film! Zachwyt i egzaltacja. Bezbłędne niemal arcydzieło, zrealizowane z optycznym przepychem i obsesyjną miłością do detalu, doskonale obsadzone (Jim Sturgess jako genialny majster-klepka Robert, Philip Jackson jako nadzorca domu Fred), ale podobnie jest w obu uprzednio wspomnianych filmach tegoż reżysera, więc ten wyróżnia się jeszcze czymś innym: doskonałą fabułą. Historia znakomitego licytatora, którego rutynowe mogłoby się wydawać zlecenie wyprowadza całkowicie z równowagi trzyma od początku do końca w napięciu. Jeśli więc wyrażam się o filmie w superlatywach, to jednak na najwyższą pochwałę zasługuje moim zdaniem scenariusz - wypadek niemal bezprecedensowy, bo scenariusze filmowe niemal nigdy mi nie imponują, tym bardziej, że przeważnie bazują na jakiś tam książkach. W wypadku “Konesera” mamy jednak do czynienia ze scenariuszem oryginalnym, którego autorem na dodatek jest sam reżyser. Za to kłaniam mu się do ziemi.
Bardzo, bardzo dobry film, dałbym mu 10/10, ale zauważyłem, że Geoffrey Rush w niektórych scenach gra trochę rutynowo i że tempo w drugiej połowie filmu jest ciut niższe niż w pierwszej, dlatego “tylko” 9.5.
Ostatnio zmieniony przez John Dee 2018-10-24, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 11