PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
134. Rabusie w sanktuarium
Autor Wiadomość
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2016-01-22, 11:36:21   134. Rabusie w sanktuarium

Kolejna bardzo udana powieść Irka! Taka odtrutka po Luizie Frosz.

Andrzej Irski jest jedynym kontynuatorem który stara się zachować ciągłość swoich książek i czytając je w kolejności chronologicznej wszystko ma ręce i nogi. To osobna seria, bardzo zresztą udana.

Paweł został dyrektorem Marczakiem. Wreszcie :D Przecież on ma już z 50 lat ;-) Krzysztof przejął rolę Pawła. Hipolit pójdzie w odstawkę? Ciekaw jestem jak w kolejnych tomach Irek pokieruje losy swoich bohaterów. W tych książkach wreszcie czuje się ciągłość akcji. Dlaczego inni autorzy tego mnie potrafią? Dla mnie chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby Irek był jedynym kontynuatorem, bo reszta jest daleko z tyłu (chociaż Paweł Wiliński coraz bardziej goni i kto wie, może dogoni Andrzeja Irskiego, jego jeszcze nie skreślam, bo czyni ogromne postępy).

Książka bardzo dobra i wg mnie to będzie mocny kandydat do zwycięstwa w plebiscycie na najlepsza książkę 2015 roku.

Nie chce nic więcej pisać bo wiem że niektórym nie podoba się że opisuje treść powieści więc tylko jedno zdanie na koniec:

Chciałem zadzwonić do Płatka ale nie udało mi się dodzwonić :027:
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2016-07-03, 11:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
airski 
Twórca
Andrzej Irski - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 208
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2016-01-22, 14:26:57   

Dodzwonić się można, numer prawdziwy, ale w zastępstwie Krzysztofa Płatka odbiera A. Irski
_________________
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2016-01-22, 20:20:30   

airski napisał/a:
Dodzwonić się można, numer prawdziwy, ale w zastępstwie Krzysztofa Płatka odbiera A. Irski


Serio???!!!

Mnie się nie udało...

Nieźle :D
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
airski 
Twórca
Andrzej Irski - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 208
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2016-01-22, 21:00:15   

Jak chcesz, to spróbuj jutro ok.11.00, bo Krzysztof i jego rzecznik w soboty lubią długo spać, a potem muszą zrobić zakupy, z których najważniejsza drobiowa wątróbka dla kota Bigosa-Biskupa-Lucyfera.
_________________
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2016-01-22, 22:37:31   

airski napisał/a:
Jak chcesz, to spróbuj jutro ok.11.00, bo Krzysztof i jego rzecznik w soboty lubią długo spać, a potem muszą zrobić zakupy, z których najważniejsza drobiowa wątróbka dla kota Bigosa-Biskupa-Lucyfera.


Nie będę mu w weekendy zawracał głowy ;-)

Niech wypoczywa, bo w ministerstwie ma teraz sporo pracy ;-)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
filipski 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 28
Wysłany: 2016-01-23, 13:46:59   

Czy Krzysztof wciąż żłopie piwo za piwem?
Jeżeli tak to chciałbym go przestrzec, że ja tak robiłem i mam teraz kiepskie wyniki enzymów wątrobowych...
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-02-29, 09:18:01   

Wygląda na to, że może to być najlepsza jak dotąd książka Irka. :)
Akcja ciekawa i logicznie poukładana, tym razem nie ma w zasadzie dłużyzn. Pomysł też do przyjęcia. Co prawda podmiana pewnego ważnego przedmiotu była dla mnie od początku wielce prawdopodobna, ale niektórych pewnie zaskoczy.
Świetny pomysł z partyzantem - jest gwoździem całej książki. Bo nieczęsto czytając kontynuację można się szczerze pośmiać! Tego właśnie chyba kontynuacjom brakuje najbardziej.
Nareszcie jest mniej alkoholu ale i tak z 5-10 razy za dużo. :p
O jedzeniu też jest za dużo, ale już to także mniej razi.
Krzysztof nie był już tak zupełnie pozbawiony sympatii czytelnika, a gdyby np. zaczął jeszcze np. odpowiadać więcej zdaniami czy dowcipnymi zwrotami a nie pojedynczymi słówkami np. atrakcyjnym paniom, to można by go już zupełnie polubić. :)
A jakby jeszcze powstała książka bez wtrętów dot. tv Trwam czy Radia Maryja, to byłoby już zupełnie super. :)
Czyli podsumowując: książka na pewno wyróżnia się bardzo na plus wśród kontynuacji Warmii. Będzie groźnym zawodnikiem w konkursie na Samochodzikowi Książkę Roku 2015. Warto przeczytać!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-02-29, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2016-03-02, 22:04:41   

Szara Sowa napisał/a:

A jakby jeszcze powstała książka bez wtrętów dot. tv Trwam czy Radia Maryja, to byłoby już zupełnie super. :)


A ja zawsze z radością te wtręty czytam i czekam na nie z wytęsknieniem :)

To nieodłączny element w książkach Irka i mam nadzieję że nigdy z tego nie zrezygnuje :)

Zawsze mnie to bawi ;-)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2016-07-03, 11:10:10   

Powieść Andrzeja Irskiego „Rabusie w sanktuarium” zajęła trzecie miejsce w Konkursie na najlepszą samochodzikową książkę 2015 roku. Gratulujemy :)

http://pansamochodzik.net...p=276121#276121
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
czarnyfranek 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 47
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 47
Skąd: Jura Krak-Czest
Wysłany: 2016-12-12, 21:42:46   

.... od czego zacząć - chciało by się od wielu naraz ale ...
Na półce leży "biała seria" Pana Samochodzika do której jako 40-letni facet wracam co jakiś czas.
Pomyślałem kiedyś może by spróbować kontynuacji - czegoś nowego itd itp ale bałem się jak diabli aby nie zepsuć sobie pamięci o panu Tomaszu ;-)
Obserwowałem Forum, czytałem to co piszecie, wyoglądałem każde forumowe spotkania ;-)
... a tu w marcu 2016 roku żona wchodzi do pokoju i mówi: Zawsze Ty wymyślasz miejsca na wakacje a w tym roku ja postanowiłam - pojedziemy z dziećmi na wakacje do Aten ! nad jeziorem Blizno :-) Suwalszczyzna ;-) potrzeba nam spokoju
Jakoś tak sie wszystko złożyło że ja Forum Żona Pan Samochodzik Suwałki - kurcze przecież pamiętam Jezioro Pomorze i Karen i faceta w garniturze który leżał w błocie - JEST DOBRZE myślę - nigdy w życiu nie byłem ;-)
Wakacje... zabrałem Templariuszy i zakupiłem książkę Andrzeja Irskiego - Rabusie w Sanktuarium.
Ale jak to na wakacjach z dziećmi - nie ma czasu na czytanie - więc mówię starszemu synowi 13l. (dużo czyta ale Pan Samochodzik nie za bardzo go interesował) masz zobacz tą książkę ponoć akcja dzieje się tutaj gdzie jesteśmy tutaj na wakacjach - spróbuj mówię :-)
Słuchajcie przeczytał książkę i zaczęło się od wycieczki do Augustowa - Stał się naszym przewodnikiem bo chciał zobaczyć to co w książce !!
Ja nie czytałem - ale dobra Jadę - Studzieniczna, Augustów, Giby (tam opowiada mi o jakiejś akcji z ludźi zabitymi po wojnie), i w trakcie rejsu mówi o jest ten hotel w którym spał ten holender ! - Jest dobrze myślę, kurcze jest fajnie ! - ps. ile żeśmy się z nim naszukali Restauracji Myśliwskiej ;) uparł się i weź znajdź ;-)
Super Wakacje! super spędzony czas ! jezioro i wędkowanie, spływa Czarną Hańczą , spokój i cisza i te karatacze :-)
Powrót!
Mija kilka miechów - myślę wezmę i poczytam o tym Sanktuarium ;-) Choć myślę tematyka jakaś świętobliwa brrr może być :-)
Wracam do tych miejsc, wiem o czym mówił mój syn co widział co chciał nam pokazać !
Jakoś kurczę mój pan Tomasz i jego Krzysztof Płatek spotkali się na Suwalszczyźnie i mają się dobrze ;-)
A ja myślę - całkiem całkiem te nowe książeczki ;)
Listopad 2016 - przeczytałem Rabusie w Sanktuarium, Skarb UB, Leśna Samotnia ....
PS: na allegro nie widzę "Duchy piramidy w rapie" :( Gdzie można zakupić może wiecie ?

Dzięki Panie Ireneuszu !!!
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-12, 21:48:04   

Powrót na forum po 8,5 roku!
Krążysz z pewnością gdzieś blisko rekordu! :564:
Pogratulować! :D
A że piszesz bardzo ciekawie, to mam nadzieję że na jednej recenzji nie skończysz!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2016-12-12, 21:48:57   

Np tu: ./redir/www.literacka.pl/-p-315811.html

lub na stronie wydawcy - Warmii.
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
czarnyfranek 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 47
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 47
Skąd: Jura Krak-Czest
Wysłany: 2016-12-12, 22:19:41   

Szaro Sowo: Ja tu cały czas byłem jako gość ;-)
Ale faktycznie czas leci ;-)
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-12-13, 07:39:28   

Szara Sowa napisał/a:
Powrót na forum po 8,5 roku!

Zadziwiające ale i budujące zarazem! Powitać kolegę. :)
_________________
 
 
JASTIN 
Czytał Samochodzika
JASTIN


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 66
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-07-26, 10:21:50   

Kupiłem "Rabusi w Sanktuarium" i wsiąkłem, doskonale znam okolice opisywane przez autora, gdyż od kilku lat współprowadziłem w Przewięzi warsztaty dla kronikarzy strażackich i opiekunów Izb tradycji. Biorąc książkę do ręki można zwiedzać Suwalszczyznę, autor zadbał o to by podobnie jak Nienacki do wartkiej akcji wpleść ogromną ilość informacji o historii regionu. Nie jest to nachalne a wręcz przeciwnie, informacje historyczne czyta się z przyjemnością!!! Podczas tegorocznego pobytu na Suwalszczyźnie jako przewodniki wezmę ze sobą inne książki Irskiego (Sewastianowicza).
_________________
J74
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-08-10, 13:53:53   

JASTIN napisał/a:
Podczas tegorocznego pobytu na Suwalszczyźnie jako przewodniki wezmę ze sobą inne książki Irskiego (Sewastianowicza).

No to się Irek ucieszy. :)
_________________
 
 
JASTIN 
Czytał Samochodzika
JASTIN


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 66
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2017-08-10, 18:32:21   

Sewastianowicz jest znakomitym popularyzatorem Suwalszczyzny, szkoda, że tak mało rozpropagowanym.
_________________
J74
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2018-03-01, 19:54:53   

Jako że sezon grypowy u mnie w pełni, zabrałem się za kontynuowanie czytania stosiku kontynuacji, jaki sobie sprawiłem pod choinkę ;)
Irskich już kilka zaliczyłem (niechronologicznie, niestety). Ten tom mnie zaskoczył bardzo pozytywnie. Gdyby kondycja pozwalała, to pewnie pochłonąłbym jednym ciurkiem :)
Z racji zboczenia zawodowego zdziwiła mnie poważna omyłka w porze maksimum roju sierpniowych Perseidów! Niby powszechnie wiadomo, że to okolice 12-13 sierpnia, a tu Płatek oczekuje widowiska spadających gwiazd w... końcu sierpnia :D Teoretycznie coś tam jeszcze z roju może lecieć, ale na szczęście bohater żadnej spadającej gwiazdy nie widzi, więc jakieś realia zachowane ;) Natomiast ogromny plus dla autora za fachowe nazwanie tego, co wpada w atmosferę i powoduje to świetlne zjawisko - meteoroidu! Nawet wielu dziennikarzy zajmujących się popularyzacja nauki potrafi walnąć babola w tym temacie ;)
 
 
airski 
Twórca
Andrzej Irski - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 208
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2018-03-01, 22:38:37   

Uwagi przyjąłem. W czasach studiów każdy sierpień spędzałem w Bieszczadach i jakoś utrwaliły mi się te spadające "gwiazdy" nad połoninami. A czy była to połowa miesiąca, czy koniec, tego po latach nie pamiętam.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 12