PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nad Pilicą śladami Nienackiego
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-19, 00:01:05   Nad Pilicą śladami Nienackiego

Zgodnie z obietnicą wrzucam, dokładniejsze informacje na temat planowanej w lipcu wycieczki. :)


Termin: 8.07 (chętni mogą oczywiście rozpocząć wcześniej).


Trasa: Ręczno (+ 3-Morgi), Sulejów, Muzem Pilicy, Spała (niepewna), Inowłódz (+ Teofilów).


1. Najważniejsze jest Ręczno, bo chciałabym wreszcie zobaczyć ten prototyp Czartorii z Uroczyska (czyli w planie jest łażenie po zarośniętych pagórkach i szukanie śladów kamieniołomu). Poza tym koło Ręczna przy wsi 3-Morgi jest pewien mostek ;-) i już od dawna marzę, żeby spróbować się po nim przejść.


źródło: http://www.epiotrkow.pl/galeria/foto,6049,321

Dlatego trzeba zacząć od Ręczna, bo jak czegoś innego nie zdążymy, to pół biedy, ale zapłakałabym się, gdyby się pod koniec dnia okazało, że na R. już nie ma czasu.

2. Potem Sulejów z pozostałościami klasztoru, w którym jest zakochany Zet (Zabójstwo Herakliusza Pronobisa/Testament rycerza Jędrzeja).

3. Następnie Muzeum Pilicy pod Tomaszowem (chcę się tam popytać o ośrodki wczasowe nad Pilicą z drewnianymi willami, które mogłyby być inspiracją do Janówki).

4. I na koniec Inowłódz - tam możecie się przekonać, jak… jest rekonstrukcja zamku podziwiana przez Szarego, wypić oranżadę pod dawną synagogą, w której jest spożywczak, a na koniec wspiąć się na wzgórze, żeby obejrzeć klimatyczny romański kościółek (tudzież genialny widok na Pilicę z tegoż kościółka). A ja w Inowłodzu (i położonym obok Teofilowie) chciałabym przede wszystkim sprawdzić miejsce, gdzie były kiedyś wczasowe drewniane wille.

W planie jest również Spała, ale nie wiem, czy się zmieści. W każdym razie na tym elemencie najmniej mi zależy, więc zdecyduje się po drodze, zależnie od czasu.

Gdyby ktoś chciał przyjechać już w sobotę (ja nie mogę bo pracuję), to jest w 3-Morgach baza harcerska z domkami i polem namiotowym, w której ponoć mogą nocować też turyści. Ale trzeba by się upewnić.

http://www.kultura.lodz.pl/pl/poi/3275546

Jak ktoś jest chętny, to się proszę zgłaszać. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2018-06-20, 04:53:19   

No niezły ten mostek.

Ja już od kilku lat wybieram się do Ręczna z zamiarem namierzenia Czartorii, ale jakoś zawsze było coś ważniejszego, także chętnie się dołączę do wycieczki choćby ze względu na ten tylko punkt (oczywiście reszta planu również zachęca).
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-06-20, 06:54:58   

Kruca fix, dlaczego to tak daleko? Do tego Tomaszów i okolice to rodzinne strony i bardzo przeze mnie lubiane. no i ten mostek...
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-20, 08:08:34   

Może jakieś kesze by pozakładali...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Antracyt 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 1272
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-20, 15:37:56   

Przyjadę i założę kesze jeśli:
- nie będę pracował;
- będę miał sprawny rower;
- będę miał pozwolenie z domu...
_________________
Zbieram na WOŚP ./redir/eskarbonka.wosp.org.pl/gtfe1v


Jestem na budowie, zaraz wracam!




www.polandonbike.com.pl



 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-20, 16:09:44   

Berta von S. napisał/a:
Poza tym koło Ręczna przy wsi 3-Morgi jest pewien mostek ;-) i już od dawna marzę, żeby spróbować się po nim przejść.


Hmmm... Trzeba będzie pokombinować, bo na ewentualnej trasie - w zależności od wyboru możemy przejechać przez nawet do ośmiu - tak jest, ośmiu i to licząc ZHP i TRJ jako jeden produkt - powieści ZN. A przez niektóre jak "Uroczysko", ND lub WM nawet kilkakrotnie.

PS. Sorry, nawet dziewięciu.
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2018-06-20, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-20, 16:19:07   

Ech, taka okazja...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-20, 16:29:54   

Szara Sowa napisał/a:
Ech, taka okazja...


Tak jest i to nawet bez tej inowłodzkiej atrapy. Ani nawet bez prawdziwych bunkrów w Jeleniu i Konewce, "Niebieskich źródeł" i niesamowitego widoku piaskowni w Białej Górze (choć te dwie ostatnie atrakcje będą po drodze). Do grot nagórzyckich już chyba nie wpuszczają...
Berta ma rację: widok z wieży inowłodzkiego kościoła jest naprawdę niezapomniany.
_________________
Z 24
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2018-06-20, 17:06:22   

Z24 napisał/a:
Do grot nagórzyckich już chyba nie wpuszczają...


Wpuszczają, kilka lat temu reanimowali trasę. Byłam zbyt mała kiedy zwiedzałam je z ojcem przed zamknięciem, więc nie pamiętam czy wtedy był jakiś przewodnik, ale na pewno zwiedzało się z latarkami. Teraz jest wyznaczona oświetlona trasa zwiedzania z przewodnikiem.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-20, 20:42:07   

Milady napisał/a:
także chętnie się dołączę do wycieczki.

No to super. :)

Nietajenko napisał/a:
Kruca fix, dlaczego to tak daleko? Do tego Tomaszów i okolice to rodzinne strony i bardzo przeze mnie lubiane. no i ten mostek...

No to ruszajcie z wizytą, a potem dołączajcie. Trzeba pielęgnować rodzinne więzi. :p

Antracyt napisał/a:
Przyjadę i założę kesze jeśli

W sensie, że do nas dołączysz, czy w innym terminie przyjedziesz? :)

Z24 napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Ech, taka okazja...

Tak jest i to nawet bez tej inowłodzkiej atrapy. Ani nawet bez prawdziwych bunkrów w Jeleniu i Konewce, "Niebieskich źródeł" i niesamowitego widoku piaskowni w Białej Górze (choć te dwie ostatnie atrakcje będą po drodze). Do grot nagórzyckich już chyba nie wpuszczają...

Zastanawiałam się nad tymi miejscami, ale za dużo się robi jak na jeden dzień. Nie chciałabym, żeby to się w jakieś odhaczanie atrakcji zmieniło. Chyba, że coś jest faktycznie po drodze, wtedy się można (zależnie od czasu) zastrzymać.

Z24 napisał/a:
na ewentualnej trasie - w zależności od wyboru możemy przejechać przez nawet do ośmiu - tak jest, ośmiu powieści ZN. A przez niektóre jak "Uroczysko", ND lub WM nawet kilkakrotnie. PS. Sorry, nawet dziewięciu.

A możesz wpisać, jakie punkty dokładnie dokładnie masz na myśli? :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-21, 12:17:39   

Berta von S. napisał/a:
Z24 napisał/a:
na ewentualnej trasie - w zależności od wyboru możemy przejechać przez nawet do ośmiu - tak jest, ośmiu powieści ZN. A przez niektóre jak "Uroczysko", ND lub WM nawet kilkakrotnie. PS. Sorry, nawet dziewięciu.

A możesz wpisać, jakie punkty dokładnie dokładnie masz na myśli? :)


Zgodnie z Twoim życzeniem zaczynamy od Ręczna. A więc jedziemy "gierkówką": Piotrków Trybunalski: ND i WM, nieodległy zamek w Bykach - PnPL. także nieodległy - tylko w drugą stronę - Przygłów - WM i Janówka - ND. Dalej Radomsko - WJ i stamtąd niedaleko Jasień - KS i Podświerk - "Uroczysko", albo z Radomska najkrótszą drogą do Ręczna z Czartorią - "Uroczysko", a po drodze mijamy Kodrąb - PSiZR i Przerąb - trafiłem na pewien związek tej miejscowości z "Liśćmi Dębu". Dalej do Sulejowa - ZHP/TRJ. Chyba nic nie pominąłem.
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2018-06-21, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-21, 18:44:29   

Z24 napisał/a:

Zgodnie z Twoim życzeniem zaczynamy od Ręczna. A więc jedziemy "gierkówką": Piotrków Trybunalski: ND i WM, nieodległy zamek w Bykach - PnPL. także nieodległy - tylko w drugą stronę - Przygłów - WM i Janówka - ND. Dalej Radomsko - WJ i stamtąd niedaleko Jasień - KS i Podświerk - "Uroczysko", albo z Radomska najkrótszą drogą do Ręczna z Czartorią - "Uroczysko", a po drodze mijamy Kodrąb - PSiZR i Przerąb - trafiłem na pewien związek tej miejscowości z "Liśćmi Dębu". Dalej do Sulejowa - ZHP/TRJ. Chyba nic nie pominąłem.

Dzięki! :)
To widzę, że trzeba będzie zmontować jeszcze drugą wyprawę nad Pilicę (może w sierpniu albo jesienią?), bo nie ma szansy, żeby wszystko to (i pozostałe punkty) objechać w sensowny sposób jeden dzień. Radomsko +okolice przerzućmy na później, bo są najdalej. No i WM musiałabym sobie przypomnieć oraz przeczytać wreszcie WJ. :oops:

Piotrków i okolice moglibyśmy odwiedzić po drodze, tylko nie wiem, czy jest sens wpadać tam jak po ogień? Lepiej by się było po Piotrkowie przejść na spokojnie, a nie tylko np. pstryknąć fotę dawnej kawiarni pod Ormianinem i lecieć dalej. Też bym to na drugą wyprawę odłożyła, ale jak Ci bardzo zależy, to możemy o Piotrków zahaczyć na chwilę.

P.S. Rozumiem, że w przypadku Kodrąba, Janówki, Poświerku masz na myśli jedynie nazwy? Bo nic nie widzę w J. i P. żadnych wzmianek o dworach.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2018-06-21, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-06-21, 19:26:05   

Nie rozumiem znaczenia tych akronimów, których używacie. Podejrzewam, że to ukryte tytuły książek? :oops:
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


Ostatnio zmieniony przez Yvonne 2018-06-21, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-21, 19:41:29   

Yvonne napisał/a:
Nie rozumiem znaczenia tych akronimów, których używacie. Podejrzewam, że to ukryte tytuły książek? :oops:

WM to Wąż morski, WJ to Worek Judaszów, PnPL to Pozwolenie na Przywóz Lwa, ZHP to Zabójstwo Herakliusza Pronobisa. Reszta już prostsza, bo Samochodziki czyli: KS=Księga Strachów, PSiZR=Złota Rękawica, ND= Niesamowity Dwór. Też się przez moment zastanawiałam, co ma Zet na myśli z WM i WJ. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-06-21, 19:59:35   

Berta von S. napisał/a:
WM to Wąż morski, WJ to Worek Judaszów, PnPL to Pozwolenie na Przywóz Lwa, ZHP to Zabójstwo Herakliusza Pronobisa. Reszta już prostsza, bo Samochodziki czyli: KS=Księga Strachów, PSiZR=Złota Rękawica, ND= Niesamowity Dwór. Też się przez moment zastanawiałam, co ma Zet na myśli z WM i WJ. :)


Też nigdy tego od razu nie łapię (90% mniej zaangażowanych czytelników pewnie też), ale Zet bardzo lubi takie wrzutki. :)

Nie lepiej napisać nie PnPL tylko Ałbazin itp. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-21, 22:37:42   

Berta von S. napisał/a:
No i WM musiałabym sobie przypomnieć


W kontekście ewentualnej wycieczki do Łodzi, Piotrkowa i okolic na pewno warto, bo tam jest sporo istotnych dla akcji szczegółów topograficznych.

Berta von S. napisał/a:
Radomsko +okolice przerzućmy na później, bo są najdalej.
Berta von S. napisał/a:
przeczytać wreszcie WJ. :oops:


Tam z kolei nie ma zbyt wielu dających się jednoznacznie zidentyfikować obiektów z wyjątkiem jednego.. . Można sobie odpuścić, choć przez Radomsko i tak trzeba będzie jechać.

Berta von S. napisał/a:
le jak Ci bardzo zależy, to możemy o Piotrków zahaczyć na chwilę.


Nie zależy mi.

Berta von S. napisał/a:
Rozumiem, że w przypadku Kodrąba, Janówki, Poświerku masz na myśli jedynie nazwy? Bo nic nie widzę w J. i P. żadnych wzmianek o dworach.


Tak jest, oczywiście.

Yvonne napisał/a:
Nie rozumiem znaczenia tych akronimów, których używacie. Podejrzewam, że to ukryte tytuły książek? :oops:


I jak tu się nie pochlastać?

PS. Aha, z Tomaszowa Mazowieckiego był, jak mi się zdaje, Przemysław Burchard, który dostarczył ZN paliwa do PSiCzU. A ja tam kiedyś poczułem się prawdziwym detektywem...
_________________
Z 24
Ostatnio zmieniony przez Z24 2018-06-21, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-21, 23:31:16   

Z24 napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
No i WM musiałabym sobie przypomnieć

W kontekście ewentualnej wycieczki do Łodzi, Piotrkowa i okolic na pewno warto, bo tam jest sporo istotnych dla akcji szczegółów topograficznych.

No właśnie. Pamiętam, że tych szczegółów było dużo, ale nie mam teraz w głowie konkretnych nazw. Jak będziemy organizować drugą turę Pilicy, trzeba będzie sobie wszystko wypisać, żeby bez pośpiechu połazić i dobrze złapać kontekst miejsc. :)

Z24 napisał/a:

A ja tam kiedyś poczułem się prawdziwym detektywem...

W sensie?
_________________
Drużyna 5

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-22, 14:32:48   

Berta von S. napisał/a:
Z24 napisał/a:

A ja tam kiedyś poczułem się prawdziwym detektywem...

W sensie?


W sensie dosłownym. Kiedy policja już zrezygnowała i wychodziła z pewnego lokalu, zorientowałem się gdzie zostały ukryte dowody rzeczowe - i tam też były.
_________________
Z 24
 
 
Aga 
Uwielbia Samochodzika
Panna Nikt



Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2018
Posty: 530
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-06-22, 21:28:42   

Milady napisał/a:
Z24 napisał/a:
Do grot nagórzyckich już chyba nie wpuszczają...


Wpuszczają, kilka lat temu reanimowali trasę. Byłam zbyt mała kiedy zwiedzałam je z ojcem przed zamknięciem, więc nie pamiętam czy wtedy był jakiś przewodnik, ale na pewno zwiedzało się z latarkami. Teraz jest wyznaczona oświetlona trasa zwiedzania z przewodnikiem.

Bardzo przyjemnie się to zwiedza, szczególnie w upalne dni :D .
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-22, 22:48:20   

Z24 napisał/a:

W sensie dosłownym. Kiedy policja już zrezygnowała i wychodziła z pewnego lokalu, zorientowałem się gdzie zostały ukryte dowody rzeczowe - i tam też były.

No już bardziej lakonicznie chyba nie można było. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,65 sekundy. Zapytań do SQL: 15