PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Latające machiny... Ufff...
Autor Wiadomość
babie.lato2 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 30
Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 137
Skąd: Wrocek
Wysłany: 2007-06-01, 10:59:16   Latające machiny... Ufff...

No, ta ekranizacja też im za bardzo nie wyszła... :P Takie jest moje zdanie... Ten wehikuł, jeśli dobrze pamiętam również miał komputer czy coś :?: Nie, no a wogle to co im przyszło do głowy z tymi 'latającymi machinami' :D
  
 
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-06-01, 13:08:55   

Ten film nawet pod fantastyke nie podchodzi...to jakiś nowy gatunek...parodia z groteską w jednym....to moje zdanie :-)
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Bigos2 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Anglia
Wysłany: 2007-06-02, 11:27:41   

Tak miał komputer, ośmio bitowy...jak na tamte czasy to było coś, każdy chciał coś takiego mieć w domu :-)
 
 
xkubax 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-06, 10:14:38   

Wiadomo, też mialem 8 bitowca (konkretnie commodore 64) ale ja nie o tym a o filmie... to jest parodia chyba. Nie wytrzymalem wiecej niz pół godziny tego "dzieła"
Ostatnio zmieniony przez TomaszNN 2007-06-07, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-08-01, 20:14:17   

Witam,
Ja tam obejrzałem do końca i powiem wam że tylko chyba ze względu na tytuł ,choć nie za cały a dwa pierwsze wyrazy :) .
 
 
Paweł Daniec2 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-16, 20:05:58   

Zawsze mnie zastanawiało jak przekonali Nienackiego do profanacji jego książek :-?


 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-08-17, 10:49:05   

Gdyby to było w dzisiejszych czasach spokojnie by można sądzić że chodziło o pieniądze ale wtedy....
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-09-27, 22:06:40   

Stary dowcip powiada: spotkały się dwie kozy na wysypisku śmieci i żują starą taśmę fimową. Żują i żują, aż w końcu jedna mówi do drugiej: niezły ten film. A druga odpowiada: tak, ale książka była lepsza.

Bardzo rzadko się zdarza, żeby film dorównał powieści. Film ma zupełnie inny cel. Ma spopularyzować książkę, albo ją tylko zilustrować. W wypadku filmów Kidawy skierowanych do dzieci o niepowodzeniu (relatywnym, dla fanów powieści) zdecydował pewnie mały budżet. Drugorzedny reżyser i drugorzędni aktorzy. Nie było Mikulskiego, Fronczewskiego, Lindy czy Figury (jako DD). Co prawda uważam Latające machiny za jedną z lepszych ekranizacji PS, ale za arcydzieło kinematografii uznać go nie można.
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
kecho 
Słyszał o Samochodziku



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 20
Wysłany: 2007-09-28, 20:18:07   

Latajace machiny a Zlota rekawice maju spolocnu iba jednu (!) scenu - ked Tomasz s Piotrusom a Joannou vlamu do domu Lejwodu... No...so zazmurenim oboch oci by sa dalo pripadne uznat aj Piotrusovo vypocutie rozhovoru Lejwodu s domacou... Asi trosku malo... Z tych troch sfilmovanych Samochodzikow, co som zatial videl, je toto najslabsi. Oba ciernobiele boli lepsie.
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-10-03, 23:29:38   

Niekoniecznie, kecho. Z powieści zaczerpnięty jest wątek filmowy i porwanie DD. Cały pomysł (moim zdaniem genialny) polegał na zastąpieniu żaglówek lotniami, czyli żaglówkami powietrznymi, a motorówek motolotniami. Szkoda, że Nienacki sam nie wpadł na ten pomysł (a może właśnie on wpadł), bo dzięki temu film nabrał nowego wymiaru.

Ale generalnie masz rację, film jest "na motywach", a nie "na podstawie".

Obiektywnie zaś (abstrahując od ksiązki) film jest całkiem dobry, jako film dla dzieci i młodzieży.
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
kecho 
Słyszał o Samochodziku



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 20
Wysłany: 2007-10-15, 20:45:48   

ak niekto necital knihu, film prenho moze byt naozaj dost dobry...
myslienka unosu DD a aj Dominiho filmovanie sice ostalo, ale DD v knihe napokon uniesli uplne inak :) a aj filmari v knihe niekolkorat menili scenar a nenatacali vsetko naraz.

./redir/tragacik.wz.cz/movies/lat/index.html

(mainpage - filmy - latajace/screenshots)
_________________
./redir/tragacik.wz.cz
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-10-15, 21:02:27   

Najlepszy jest nieśmiertelny por. Borewicz z "07 zgłoś się", oczywiście występuje jako niepoprawny podrywacz. No i babka Kiepska.
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2008-02-20, 08:08:21   

Ten film to totalna porażka. Obejrzałem go tylko dlatego, że to mimo wszystko Pan Samochodzik, ale jak najszybciej chce o tym zapomnieć. Usprawiedliwić to "dzieło" może tylko fakt, że jest skierowane do bardzo młodych odbiorców.
 
 
cwaniak 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 28
Skąd: Kraków / Prusy
Wysłany: 2008-02-22, 01:56:58   

TomaszNN napisał/a:
Gdyby to było w dzisiejszych czasach spokojnie by można sądzić że chodziło o pieniądze ale wtedy....


myślę, że wtedy też ;-)
_________________
Najważniejsze to mieć wygodne buty i nie przejmować się
 
 
 
pvzon 
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 150
Wysłany: 2008-02-26, 16:11:30   

obejrzałem i dobrego słowa nie powiem, po prostu tragedia a nie film
 
 
Sara 
Stały bywalec forum



Pomogła: 1 raz
Wiek: 25
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 393
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-11-09, 15:36:48   

alcotronic, to oznacza, że dzieci mogą oglądać gorsze filmy, hę?
Jeśli chodzi o ten film - nie mogłam złapać w telewizji. :|
_________________
 
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2008-11-14, 14:45:35   

Nie w tym rzecz. Przecież nie jest niczym niezwykłym, że filmy dla dzieci są inne niż filmy dla dorosłych. Bardzo trudno o dobre tzw. kino familijne. Dorosłego widza, czytelnika, będą interesować także inne aspekty utworu niż akcja. Normą jest, że dzieci szkolne trzeba namawiać do czytania długich opisów przyrody w lekturach.

Oczywiście jest to uogólnienie i nikt nikogo nie zdziwi, że znajdzie się setka młodych czytelników, widzów, którzy będą chcieli zwrócić uwagę na konstrukcję charakterów stworzonych postaci, koncept i styl. Który nawiasem mówiąc u Nienackiego był bardzo dobry, a w kontynuacjach, przynajmniej tych które znam, kulejący.

Co innego mnie bawiło kiedyś w Panu Samochodziku, co innego teraz. Pewnie dlatego, że jestem starszy...

Dopisane 28 listopada 2008 r.:
Jak dzisiaj wyczytałem w poście Szarej Sowy, a właściwie w poleconym mi przez niego wywiadzie, to co napisałem w pierwszym akapicie powtórzyłem nieświadomie po Nienackim.
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
Ostatnio zmieniony przez Marczak 2008-11-28, 13:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2008-11-14, 18:18:01   

Marczak napisał/a:
Co innego mnie bawiło kiedyś w Panu Samochodziku, co innego teraz. Pewnie dlatego, że jestem starszy...

Masz rację, kiedyś najważniejsza byłą przygoda, teraz czytając samochodziki zwraca się baczniejszą uwagę na wątki historyczne. Nienacki wspaniale połączył historie z przygodą.
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2008-11-15, 09:56:54   

Właściwie nie jestem dobrym znawcą historii (mimo, że zdawałem ją na maturze ustnej i uzyskałem najwyższą możliwą notę), a przynajmniej nie jestem w stanie zweryfikować informacji podanych na stronach książek Nienackiego.
Mnie raczej urzeka warsztat pisarski, a przygody są tłem do wspomnień dzieciństwa - serię dwunastu książek skończyłem czytać jak miałem dziewięć czy dziesięć lat.
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
 
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2008-11-15, 11:25:59   

Marczak napisał/a:
Właściwie nie jestem dobrym znawcą historii (mimo, że zdawałem ją na maturze ustnej i uzyskałem najwyższą możliwą notę),


W sumie nie ma się co dziwić, w końcu nie od dzisiaj wiadomo, że nie matura, lecz chęc szczora zrobi z ciebie dyrektora. :p
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
Ostatnio zmieniony przez Marczak 2008-11-28, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 11